Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

25 tysięcy od partnerskiego Nordhorn dla uchodźców w Malborku

2022-04-29 08:33:46 (ost. akt: 2022-04-29 08:59:41)

Partnerskie miasta Malborka od początku wybuchu wojny na Ukrainie aktywnie włączają się w pomoc dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Malborku. Tym razem ogromnego wsparcia udzieliło nasze najstarsze miasto partnerskie Nordhorn w Niemczech, przekazując 25 tysięcy euro na cele związane ze wsparciem Ukraińców, którzy uciekli przed inwazją właśnie do naszego miasta.

Pieniądze zostały przekazane na mocy Uchwały Rady Miasta Nordhorn podjętej w sprawie stworzenia funduszu wsparcia w wysokości 25.000 euro dla polskiego miasta partnerskiego Malbork.

Burmistrz Nordhorn Thomas Berling i burmistrz Malborka Marek Charzewski są w stałym kontakcie, regularnie organizowane są spotkania on-line, podczas których omawiana jest sytuacja z uchodźców a także związane z nią potrzeby.

- Po raz kolejny możemy przekonać się, że partnerstwo miast to nie tylko formalny dokument, a rzeczywiste wsparcie i prawdziwa przyjaźń. Do tej pory partnerstwo polegało głównie na wymianach, budowaniu nowych relacji, wymianie doświadczeń, co było i jest niezwykle ważnym elementem naszej współpracy. Ale przyszły trudne czasy i nowe wyzwania. I nie zostaliśmy sami z tymi problemami. Jestem ogromnie wdzięczny burmistrzowi Thomasowi Berlingowi i Radzie Miasta Nordhorn a także wszystkim mieszkańcom, bo to w ich imieniu została podjęta uchwała o wsparciu dla Malborka i przekazaniu środków na pomoc uchodźcom. Ale mam nadzieję, że wojna się szybko skończy a nasze działania skupią się ponownie na spotkaniach i wspólnych przedsięwzięciach mieszkańców – dziękuje burmistrz Marek Charzewski.

Przypomnijmy, że wcześniej dary przekazały także miasta Margny-lès-Compiègne we Francji i Monheim nad Renem z Niemiec, które przysłało również transport po uchodźców i przyjęło ich u siebie.

Czytaj również:
4 tiry z darami dla uchodźców z partnerskiego miasta Margny-lès-Compiègne we Francji

Autokar z Monheim nad Renem przywiózł dary i zabrał uchodźców do Niemiec