Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Autokar z Monheim nad Renem przywiózł dary i zabrał uchodźców do Niemiec

2022-03-21 07:58:50 (ost. akt: 2022-03-21 08:32:37)

W niedzielę 20 marca br. do Malborka przyjechał autokar z partnerskiego miasta Monheim nad Renem w Niemczech, który przywiózł dary dla uchodźców a w drodze powrotnej zabrał 37 Ukraińców, aby ci czas wojny mogli przeczekać w u naszych sąsiadów za zachodnią granicą.

Przyjazd autokaru został zorganizowany z inicjatywy burmistrza Monheim Daniela Zimmermanna, który jest w stałym kontakcie z burmistrzem Markiem Charzewskim. W przypadku dużego zainteresowania wyjazdem do Niemiec burmistrz Monheim zadeklarował wysłanie kolejnego transportu.

Współpraca z miastami partnerskimi jest bardzo ważnym elementem działalności międzynarodowej miasta. Co roku w wymianach dzieci, młodzieży i dorosłych uczestniczy wielu mieszkańców Malborka, dzięki czemu mają oni okazję poznać kulturę, zwyczaje i życie codzienne w zaprzyjaźnionych miastach. Okres pandemii na dwa lata ograniczył nasze kontakty do spotkań on-line, ale w tym roku planowane są już w końcu nowe wydarzenia z udziałem osobistym. Niestety nikt nie przypuszczał, że jedną z pierwszych inicjatyw będzie pomoc dla poszkodowanych w okrutnej wojnie. Partnerstwo miast to jednak współpraca nie tylko w dobrych ale również trudnych czasach, a Malbork może zawsze liczyć na swoich przyjaciół za granicą.