środa, 28 lutego 2024. Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany

Ania Karwan i BIUSTOpozytywne warsztaty z Qczajem i Kingą Zawodnik na Inaugurację Roku Kulturalnego 2022/2023

2022-10-04 11:45:24 (ost. akt: 2022-10-07 17:40:06)

Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz Malborskie Centrum Kultury i Edukacji zapraszają na Inaugurację Roku Kulturalnego 2022/2023. Gościem Specjalnym Wydarzenia będzie Ania Karwan, a koncert wokalistki odbędzie 28 października br. o godz. 19.00 w Centrum Konferencyjnym Karwan.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji Szpital Jerozolimski oraz Szkole Łacińskiej tel. 55 272-38-52. Liczba miejsc ograniczona.

Koncert poprzedzony zostanie innym niezwykle ciekawym spotkaniem. Fundacja Wsparcie na Starcie oraz Urząd Miasta Malbork organizują BIUSTOpozytywne warsztaty z Qczajem i Kingą Zawodnik w ramach kampanii Dotykam=Wygrywam, która jest od 11 lat znana w całej Polsce, a jej pomysł powstał właśnie w Malborku. Październik to przecież miesiąc dbania o zdrowie piersi, warto więc przypomnieć o profilaktyce i samobadaniu.

Cegiełka będąca biletem wstępu do nabycia w cenie 30 zł w kasie Szkoły Łacińskiej i w salonie brafittingowym Stanikowi Zawrót Głowy w Malborku przy uli. Mickiewicza 31a/2. Cegiełkę stanowić będzie krem do pielęgnacji biustu firmy Bandi, który ułatwi samobadanie!

Przeczytaj również: BIUSTOpozytywne warsztaty z Qczajem i Kingą Zawodnik rozpoczną rok kulturalny 2022/2023 w Malborku!

ANIA KARWAN
Zwyciężczyni konkursu Premiery 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przebój „Słucham Cię w radiu co tydzień” przyniósł Artystce aż trzy nagrody - za najlepszy tekst, kompozycję oraz nagrodę główną jury w konkursie „Premiery”. W 2020 roku utwór uzyskał również status podwójnej platynowej płyty. Debiutancka płyta Ani ukazała się 15 lutego 2019 r. dając fanom Artystki też takie przeboje, jak „Głupcy” który pokrył się platyną, czy „Czarny Świt” uhonorowany złotą płytą.

Artystka została nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii „Fonograficzny debiut roku”, a w 2021 płyta „Ania Karwan” osiągnęła status złotej płyty. Ania firmuje swoim nazwiskiem także utwór do filmu „The Secret Game”. Produkcję Watchout Studio nagrodzono na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Nagrodą Specjalną Jury.

Ania Karwan szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu „The Voice of Poland” z 2016 roku, w którym dotarła do ścisłego finału. Podczas przesłuchań „w ciemno” brawurowo wykonała utwór „Purple Rain” z repertuaru Prince’a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani był muzycznym wydarzeniem, nic więc dziwnego, że został dostrzeżony również na świecie zajmując wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016. Ania na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, jak również światowymi kompozytorami muzyki filmowej przy Festiwalu Muzyki Filmowej. Jej głos od lat można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: „Listy do M”, „Pitbull”, „Planeta Singli”, czy „Legendy Polskie”, gdzie wspólnie z Matheo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej „Aleja Gwiazd". W styczniu 2022 premierę miał nowy singiel „Ostatni Raz”, który jest piosenką promującą film „Jak pokochałam gangstera” na Netflix (źródło: informacja wykonawcy).

Tradycyjnie już podczas Inauguracji Roku Kulturalnego wręczane są nagrody za całokształt działalności w zakresie twórczości artystycznej, popularyzacji i upowszechniania kultury. W tym roku do nagrody nominowani są:

Katarzyna Zając-Baca, która swoją przygodę z kulturą rozpoczęła w 2000 roku organizując wspólnie z przyjaciółmi Malborski przegląd Muzyczny. Jest animatorem kultury zaangażowanym w wiele projektów, które często wykraczają poza zakres obowiązków wynikających z pracy w Malborskim Centrum ,Kultury i Edukacji w Malborku , posiada wysokie umiejętności interpersonalne, łatwo nawiązuje kontakty a w swoim zespole wytworzyła atmosferę wzajemnej pomocy i zrozumienia, jest organizatorem różnych wydarzeń kulturalnych w mieście, laureatka wielu nagród za działalność na rzecz kultury, między innymi Wojewody Pomorskiego ,,Bursztynowy Mieczyk’’, miasta Malborka ,,Wieża Maślankowa’’ . Pani Katarzyna została wyróżniona również przez kapitułę Baszty Maślankowej w kategorii wolontariusz.

Drugi nominowany to Bogdan Mąder Prezes malborskiego oddziału PTTK im. Stefana Dubyny w Malborku, który jest realizatorem wielu projektów na rzecz mieszkańców min. cykle spacerów z przewodnikiem po mieście, rajdów rowerowych, dzięki którym pokazuje piękno okolic i historii z nimi związanymi. Jego wiedza i umiejętności sprawiają, że czas spędzony na spacerach i rajdach upływa w przyjemnej atmosferze. Nową inicjatywą Pana Bogdana , która pojawiła się w roku jubileuszowym 730-lecia Malborka było powołanie Społecznego Komitetu Fundacyjnego Sztandaru dla miasta Malborka.

http://m.82-200.pl/2022/10/orig/310659740-427100822880458-7222057980765602960-n-8630.jpg

http://m.82-200.pl/2022/09/orig/biustopozytywne-8598.jpg