Sobota, 20 lipca 2024. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

BIUSTOpozytywne warsztaty z Qczajem i Kingą Zawodnik rozpoczną rok kulturalny 2022/2023 w Malborku!

2022-09-30 09:14:03 (ost. akt: 2022-09-30 10:07:44)

Każdego roku w październiku rozpoczyna się w Malborku nowy rok kulturalny. Zawsze inicjuje go świetny koncert i wręczanie nagród kulturalnych. W tym roku również się to nie zmieni. Zaskoczeniem może być za to fakt, że inauguracyjną scenę szturmem przejmą kobiety, a ściślej rzecz ujmując – temat kobiecego zdrowia i samoakceptacji.

Październik to bowiem miesiąc dbania o zdrowie piersi i czas, kiedy przypominamy o profilaktyce i samobadaniu. W tym roku kulturalnie porozmawiamy zatem… no właśnie – o biuście.

Malbork wzięty szturmem przez kobiety! Wyjątkowa inauguracja
Współorganizowane przez fundację Wsparcie na Starcie i Urząd Miasta Malbork warsztaty ze znanymi i uwielbianymi przez rzesze fanów Qczajem i Kingą Zawodnik będą okazją do wzięcie udziału w kampanii Dotykam=Wygrywam, która jest od 11 lat znana w całej Polsce, a jej pomysł powstał właśnie w Malborku. Dowiedz się więcej na temat kampanii na www.dotykamwygrywam.pl.

Jej 11. edycja otwiera nową dekadę dbania o zdrowie piersi!

Nawiązując do słów refrenu piosenki „Miód” Natalii Przybysz, jednej z Ambasadorek akcji promującej samobadanie i noszenie dobrze dobranego biustonosza, organizatorzy zadają w tym roku kobietom pytanie – i z pewnością powtórzą je w Malborku – jak to się stało, że zapomniały o swoich piersiach, mimo że w Polsce rak piersi jest u nich najczęstszym nowotworem złośliwym? Porozmawiamy też o tym, że niepotrzebnie ulegamy presji ich bezustannej oceny przez innych. Zamiast zadbać o to, by były zdrowe, przejmujemy się tym, że ktoś uważa je za zbyt małe, zbyt duże, za mocno lub za słabo eksponowane…

http://m.82-200.pl/2022/09/orig/untitled-1-8599.jpg


Ogólnopolska akcja rodem z Malborka

- Kampania Dotykam=Wygrywam jest organizowana nieprzerwanie od 11 lat z inicjatywy Izabeli Sakutovej – Malborczanki, a dziś międzynarodowej ekspertki brafittingu i prezeski fundacji Wsparcie na Starcie, by budować w kobietach zdrowe nawyki dbania o piersi. Konsekwentnie od 11 lat, przy wsparciu marki Panache, edukuję kobiety w Polsce, jak dbać o zdrowie piersi. Coroczne edycje kampanii to nie tylko reCYCling, czyli zbiórka starych biustonoszy, ale i nowe cegiełki, z których dochód przeznaczany jest na edukacyjne programy profilaktyczne prowadzone wśród nastolatek przez fundację Wsparcie na Starcie. W tegorocznej edycji kampanii stawiamy na dalszy rozwój bezpłatnej aplikacji BIUSTOapki, której celem jest budowanie zdrowych nawyków dbania o piersi. Aplikacja daje kobietom szansę na wczesne wykrycie ewentualnych zmian w piersiach i może uratować im życie. BIUSTOapkę można pobrać ze strony www.biustoapka.pl – mówi Izabela Sakutova, autorka kampanii Dotykam=Wygrywam.

Co czeka na mieszkańców Malborka podczas inicjacji roku kulturalnego?
Zapraszamy wszystkich do spotkania się z zaproszonymi gośćmi – Qczajem i Kingą Zawodnik.

http://m.82-200.pl/2022/09/orig/untitled-2-8600.jpg

Wyjątkowy będzie też bilet na warsztaty, a mianowicie tegoroczna wspierająca akcję cegiełka, czyli krem do pielęgnacji biustu firmy Bandi, który ułatwi samobadanie! Wydarzenie to nie tylko okazja do spotkania i zrobienia sobie zdjęcia z Qczajem i Kingą Zawodnik, ale i wsparcia walki z rakiem piersi prowadzonej przez fundację Wsparcie na Starcie, gdyż 100% przychodu ze sprzedaży kremów cegiełek zostanie przeznaczone na realizację programów biustoedukacyjnych prowadzonych przez fundację w szkołach na terenie całej Polski. Dowiedz się więcej na www.wsparcienastarcie.edu.pl.

Cegiełkę będącą biletem wstępu zakupisz w cenie 30 zł w kasie Szkoły Łacińskiej i w salonie brafittingowym Stanikowy Zawrót Głowy w Malborku przy uli. Mickiewicza 31a/2.

Ponadto, podczas inauguracji każdy będzie mógł oddać stary biustonosz do reCYClingu. Łącznie w ciągu 10 lat kampania Dotykam=Wygrywam zebrała aż 140 388 sztuk biustonoszy, co przekłada się na ponad 8,5 ton! Pomóż organizatorom zwiększyć ten wynik, przynosząc na warsztaty swoje za małe, za duże lub po prostu niewygodne biustonosze. W zamian odbierz rabat 20 zł na nowy i dobrze dopasowany biustonosz Panache. Kupon rabatowy będzie możliwy do wykorzystania na zakupy w Stanikowym Zawrocie Głowy do końca listopada 2022 roku.

Gospodarze tegorocznej inauguracji, dziękując władzom miasta za zaproszenie, nie mogą się doczekać pobicia rekordu w zebranych do reCYClingowego kosza biustonoszy. W końcu każdego roku od ponad dekady z całej Polski to właśnie do Malborka jadą tony nieużywanej bielizny, która zyskuje nowe życie, a zysk z tego procesu wspiera walkę kobiet z rakiem piersi prowadzoną przez stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny i fundację Wsparcie na Starcie.

Kiedy i gdzie?

BIUSTOpozytywne warsztaty odbędą się w Malborku, w Szkole Łacińskiej w dniu 28 października br. o godzinie 16:30.

informacja i zdjęcia organizatora