Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Sukcesy Piotra Kołakowskiego w Budapeszcie

2022-06-10 11:42:35 (ost. akt: 2022-06-10 11:47:07)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne zawodnika

W dniach 02-05.06.2022 r. w Budapeszcie rozgrywany był 27 Puchar Świata w Kickboxingu, na który mieszkaniec Malborka Piotr Kołakowski powołany został jako Reprezentant Polski.

Do zmagań podczas tej imprezy przystąpiło ponad 3100 zawodników z 39 krajów. Pan Piotr walczył w formule light contact, kategoria wagowa -84 kg. Zajął w tej rywalizacji miejsce 5., gdyż w ćwierćfinale nieznacznie uległ aktualnemu mistrzowi świata. Wziął również udział w konkurencji Light Contact Team, gdzie w drużynie wraz z kolegą Mariuszem Migdalskim zdobyli brązowy medal. Podczas całej imprezy pojedynkował się między innymi z reprezentantami Hiszpanii, Bułgarii, czy Ukrainy. Zważając na wysoki poziom rywalizacji, brąz przywieziony do kraju cieszy i napawa optymizmem przed tegorocznymi Mistrzostwami Europy. - podsumowuje występ w Budapeszcie Kołakowski.

Piotr Kołakowski jest obecnie Mistrzem Polski w Kickboxingu.