Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Mieszkaniec Malborka Mistrzem Polski w Kickboxingu

2022-06-02 11:14:34 (ost. akt: 2022-06-02 11:41:41)

27-29 maja w Zawierciu rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Kickboxingu. Podczas tych zawodów Piotr Kołakowski, od niedawna mieszkaniec Malborka, zdobył tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu.

Mistrzostwa zostały zorganizowane z ramienia Polskiego Związku Kickboxingu, należącego do największej światowej federacji tej dyscypliny, jaką jest WAKO. W imprezie wzięło udział ok.1000 zawodników. Tegoroczny turniej prezentował bardzo wysoki poziom. Przyczyną tego było najprawdopodobniej włączenie kickboxingu do programu przyszłorocznych Igrzysk Europejskich, które są organizowane przez Komitet Olimpijski. Piotr Kołakowski rywalizował w formule light contact, w kategorii wagowej -84 kg. Podczas turnieju stoczył trzy bardzo mocne pojedynki z wymagającymi rywalami. Pokonał kolejno Dawida Gutowskiego z KKS Sporty Walki Poznań, Romana Bushchak z Klubu Sportowego Mistral Wojkowice, a w walce wieczoru podczas gali finałowej zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów z Michałem Dobiesem z LKS Puncher Płock. Sukces odniesiony podczas mistrzostw zaowocował powołaniem do Kadry Narodowej Kickboxingu w formule light contact. Teraz czas na wakacyjne zgrupowanie kadry kraju, po którym zostanie wybrana ścisła Reprezentacja Polski na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kickboxingu. Zostaną one rozegrane w Turcji i będą bezpośrednią kwalifikacją do wcześniej wspomnianych Igrzysk Europejskich.

Liczę na to, że najbliższe miesiące przyniosą mi możliwość dalszych spokojnych przygotowań. Dzięki temu mam zamiar zrealizować swój tegoroczny plan i zdobyć tytuł mistrzowski na starym kontynencie. - o przygotowaniach mówi sam zawodnik

Już wkrótce Piotr Kołakowski będzie reprezentował kraj na Pucharze Świata rozgrywanym w Budapeszcie, gdzie jak obiecuje zrobi wszystko aby odnieść sukces.

Jeżeli w Malborku lub okolicy są osoby, które chcą wesprzeć zawodnika w przygotowaniach mogą skontaktować się z nimi za pomocą Facebook'a.

Gratulujemy sukcesów i cieszymy się, że Pan Piotr godnie reprezentuje Malbork co podkreśla w komentarzu po zawodach.