Niedziela, 22 maja 2022. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Koncert Pawła Ratajka na rozpoczęcie Malborskich Warsztatów Akordeonowych

2021-07-20 09:37:24 (ost. akt: 2021-07-20 10:07:50)
Paweł Ratajak grający na akordeonie

Paweł Ratajak grający na akordeonie

Trwają Malborskie Warsztaty Akordeonowe, organizowane przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. I. J. Paderewskiego oraz Centrum Edukacji Artystycznej. Udział w nich bierze 20 młodych akordeonistów z całej Polski. Poza nauką i wymianą doświadczeń uczestnicy mogą posłuchać koncertów bardziej doświadczonych muzyków, sami również zagrają dla publiczności we wtorek (20.07) w zamkowym Karwanie. Koncerty są otwarte dla wszystkich, a wstęp bezpłatny.

Pierwszym wykonawcą, który w poniedziałek (19.07) w Sali PSM w Malborku zagrał koncert na otwarcie imprezy był Paweł Ratajek – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureat wielu konkursów zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych, artysta niezwykle zdolny, wrażliwy i wszechstronny. W jego wykonaniu usłyszeć można było transkrypcje utworów Jana Sebastiana Bacha czy Domenico Scarlattiego jak również utwory francuskiego wirtuoza akordeonu Richarda Galliano. Można było też doświadczyć, jakie możliwości ma akordeon i jak niesamowite dźwięki potrafi wydawać ten instrument.

Artystę przedstawił nauczyciel gry na akordeonie w PSM w Malborku Paweł Radecki, za występ podziękował burmistrz Malborka Marek Charzewski.

Kolejny koncert gwiazd Malborskich Warsztatów Akordeonowych, tym razem na zakończenie imprezy, odbędzie się w środę, 21 lipca br. o godz. 18.00, również w Sali PSM. Dla publiczności wystąpi duet akordeonowy Face 2 Face - Paweł Janas oraz Bartosz Kołsut.

Przeczytaj również: Koncert duetu Face 2 Face na finał Malborskich Warsztatów Akordeonowych