Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Koncert duetu Face 2 Face na finał Malborskich Warsztatów Akordeonowych

2021-07-15 13:06:53 (ost. akt: 2021-07-15 13:10:16)
plakat z muzykami i informacjami o koncercie

plakat z muzykami i informacjami o koncercie

21 lipca 2021 roku o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Malborku wystąpi duet akordeonowy Face 2 Face - Paweł Janas oraz Bartosz Kołsut.

Koncert będzie stanowił finał trzydniowych Malborskich Warsztatów Akordeonowych, których uczestnikami są akordeoniści z całej Polski. Koncert otrzymał dofinansowanie ze jest ze środków Starostwa Powiatowego w Malborku.

Program koncertu:
1. Antonio Vivaldi - Zima
2. Medley muzyki filmowej (Jurassic Park, Matrix, Batman, Star Wars)
3. Ennio Morricone - Cinema Paradiso
4. John Williams - Harry Potter
5. Sting - Englishman in New York
6. Astor Piazzolla - Libertango
7. Stevie Wonder - Isn’t she lovely
8. J.S. Bach/ACDC – Thunderstruck

Face 2 Face
– duet niezwykle wszechstronnych i kreatywnych muzyków, który tworzą akordeoniści Paweł Janas i Bartosz Kołsut. Dzięki wyjątkowej charyzmie scenicznej i bezgranicznej pasji przełamują granice między różnymi gatunkami i stylami muzycznymi, tworząc muzykę crossoverovą. Ich talent oraz umiejętności są docenione na festiwalach i konkursach muzycznych na całym świecie. Muzycy zdobyli ponad 60 nagród, m.in: w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii czy Francji. Występowali podczas wielu festiwali w większości krajów Europy, USA, Kanadzie i Chinach. Byli włączeni do wielu programów stypendialnych takich jak Dongsan Research Fundation & Pro Polonia Society, Societe Generale, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”.

Gra Bartosza Kołsuta charakteryzuje się głęboką wrażliwością i emocjonalnym zaangażowaniem w każdej interpretacji dzieła muzycznego. Zdobywca tytułu „Młodego Muzyka Roku” w Warszawie, finalista w konkursie „Eurovision Young Musicans” w Kolonii oraz laureat podczas IBLA GRAND PRIZE 2015 (Ragusa, Włochy). Dwukrotnie występował w legendarnej Sali koncertowej Carnegie Hall w Nowym Jorku. Swoje umiejętności kształcił na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie, w Hochschule fur Musik w Detmold oraz Folkwang Universität der Künste w Essen (Niemcy).

Paweł Janas to niezwykle wszechstronny muzyk i kompozytor, który łatwością porusza się na gruncie muzyki klasycznej, współczesnej, elektronicznej i improwizowanej. Zdobył tytuł Mistrza Świata w grze na akordeonie cyfrowym we Włoszech, gdzie wystąpił w Auditorium Parco della Musica w Rzymie. Jest pierwszym akordeonistą w historii, który wystąpił jako solista z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Narodowej w Warszawie. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie oraz w Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt w Wiedniu.

informacja: Państwowa Szkoła Muzyczna w Malborku