Piątek, 2 czerwca 2023. Imieniny Erazma, Marianny, Marzeny

Trwają próby do sobotniej Rock Opery Krzyżacy jr.

2021-07-05 10:51:22 (ost. akt: 2021-07-05 10:59:15)
występujący w układzie choreograficznym

występujący w układzie choreograficznym

10 lipca br. o godz. 16.00 oraz 19.00 na deskach zamkowego Karwanu można będzie ponownie zobaczyć spektakl „Rock Opera Krzyżacy jr.”. Młodzież z Malborka, głównie ze studia wokalnego „Balbiny” i I Liceum Ogólnokształcącego, tancerki z zespołu „Bursztynki” oraz instrumentaliści przygotowują się już do występu. Chociaż skład obsady w stosunku do premiery i kolejnych przedstawień prawie w ogóle się nie zmienił, jednak długa przerwa pomiędzy spektaklami wymaga regularnych prób. Efekt będzie z pewnością znowu zachwycający.

Bilety na przedstawienie w cenie 20,00 zł normalny i 10,00 zł ulgowy do nabycia w kasie Muzeum Zamkowego w Malborku lub on-line na stronie: https://bilety.zamek.malbork.pl/termin.html?id=58&date=2021-07-10.

Warto dodać, że Rock Opera Krzyżacy jr. przekroczyłą granice Polski i zostałą zaprezentowana online podczas irlandzkiego PolskaEire Festival Kilkenny, właśnie w naszym partnerskim mieście Kilkenny.

Więcej o spektaklu:

Spektakl zrealizowany został przez Malborskie Centrum Kultury i Edukacji. Widowisko z niezwykle ciekawą i nowoczesną scenografią multimedialną oparte jest na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Przedstawienie wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. Libretto zaadoptowały Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska.

Widowisko było jednym z głównych punktów Dni Malborka w 2019 r. i zostało powtórzone 6-krotnie w grudniu tego samego roku nie tylko w Malborku ale również w Sztumie. Spektakl zdecydowanie przypadł do gustu oglądającej go publiczności. Śmiało można powiedzieć, że „Rock Opera Krzyżacy jr.” była wielkim wydarzeniem artystycznym i ogromnym sukcesem wykonawców.

Kliknij i przeczytaj także artykuł: 10 lipca w Karwanie ponownie zagości Rock Opera Krzyżacy jr.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/579068799749949/?ref=newsfeed