środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Malbork promował się w Zamościu

2017-06-09 12:25:15 (ost. akt: 2017-06-09 14:07:16)

W miniony weekend (3-4 czerwca) Malbork zaprezentował swoją ofertę podczas Jarmarku Hetmańskiego w Zamościu. Była to już 23 edycja tego wydarzenia, które odbywa się na Rynku Wielkim.

Rozstawione stoiska w ramach Festiwalu Produktu Lokalnego oferowały artykuły spożywcze, wyroby rzemiosła artystycznego, wytwory sztuki ludowej oraz przedmioty kolekcjonerskie. Łącznie udział w wydarzeniu wzięło 150 wystawców. Imprezie towarzyszył szereg atrakcji związanych z turystyką oraz koncerty.

Stoisko Malborka cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających. Wszystko za sprawą bogatej oferty wydawniczej oraz konkursów przygotowanych dla odwiedzających. Ale to nie wszystko co czekało na stoisku Malborka. Każdy kto odwiedził nasze miasto miał okazje spróbować malborskich specjałów. Dla gości przygotowano degustację, w ramach której można było spróbować chleba ze smalcem wypiekanego przez kucharza w restauracji „Piwniczka” oraz wędliny z Restauracji „U Flisaka”. Słodkości dla odwiedzających przekazała firma Malborżanka.

Najmłodsi mogli zagrać w grę “w klasy” oraz wziąć udział w warsztatach i konkursach, gdzie do wygrania były gadżety z logiem Malborka. Przygotowane wyroby ceramiczne w kształcie zamku i logotypu Malborka można było malować farbami i otrzymać na pamiątkę. Nie zabrakło treści multimedialnych w postaci aplikacji do pobrania, zarówno dla telefonów opartych na systemie Android i iOS. Dla szukających chwili relaksu i odpoczynku udostępnione zostały leżaki w tak zwanej strefie chillout. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a wielu turystów zadeklarowało chęć odwiedzenia miasta oraz malborskiej twierdzy.