Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO

2017-06-09 12:06:05 (ost. akt: 2017-06-09 12:07:33)

17 maja 2017 r. 8-osobowa reprezentacja Malborskiego Klubu Kyokushin Karate wyjechała do Lyonu na Mistrzostwa Europy.

Po 26 godzinach drogi w czwartek był dzień aklimatyzacji i wypoczynku a w piątek zawodnicy przeszli przez weryfikację przed zawodami.

W sobotę wystartowali juniorzy i juniorzy młodsi odnosząc najlepszy wynik w historii startów klubu na tej imprezie. Niezawodna Zuzanna Jaremko z sekcji Kwidzyn trzeci raz z rzędu była finalistką Mistrzostw Europy i w tym roku drugi raz w swej sportowej karierze zdobyła złoty medal w kategorii kumite – 65 kg juniorek młodszych. Miłą niespodziankę sprawił Maciej Wójtowicz z Malborka zajmując trzeci miejsce w kumite juniorów młodszych + 75 kg. Zawodnicy startujący w kategorii kumite juniorów niestety nie sprostali zawodnikom z Rosji i Kazachstanu odpadając w eliminacjach . Bardzo dobrze zawodnicy spisali się w kata – w układach technicznych. Junior Hubert Philipp zajął bardzo dobre 5 miejsce a Miłosz Wolak w tej samej kategorii 9 miejsce na 21 sklasyfikowanych zawodników w tej konkurencji.

W niedzielę 21 maja wystartowali w kategorii kata seniorzy. Sensei Marcin Kondra zajął 14 miejsce na 29 zawodników a senpai Marta Owedyk 16 miejsce na 33 zawodniczki. Funkcję trenera drużyny pełnił sensei Maciej Kaczyński.

Ekipa w dobrych nastrojach wyjechała w drogę powrotną do Malborka.
Serdecznie dziękujemy rodzicom zawodników za pomoc w organizacji wyjazdu.