Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

XIII Malborskie Wyścigi Smoczych Łodzi

2017-06-07 13:12:36 (ost. akt: 2017-06-07 13:19:29)

Podczas sobotnich wyścigów smoczych łodzi organizowanych przez Malborski Klub Sportowy Nogat wystartowało 20 zespołów w kategoriach fan open , sport open i sport mikst. W tym roku drużyny ścigały się na łodziach dziesięcioosobowych . Malborskie drużyny były reprezentowane w każdej kategorii.

PSZS Malbork i KSC Słodki Smok to zespoły startujące od początku istnienia regat i są zapisane na stałe w mapie malborskich smoków . W tegorocznych regatach zadebiutował zespół studentów Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy z oddziałem Malbork.

Wyścigi smoczych łodzi są już tradycją w naszym mieście i organizowane są przez MKS Nogat od 2000 roku.

Oprócz walorów sportowo rekreacyjnych stanowią niebywałą atrakcję dla oglądających je mieszkańców Malborka oraz turystów przebywających w naszym mieście.

Miłym akcentem podczas zawodów była obecność zastępcy burmistrza miasta Jana Tadeusza Wilka , który obserwował zmagania startujących zawodników.

Wszystkie drużyny ścigały się na odcinku 200 m . Wyścigiem głównym o Puchar Burmistrza Miasta Malborka był wyścig w kategorii OPEN na dystansie 1000 m. Puchar Burmistrza Malborka otrzymała drużyna MRKS z Gdańska.

W zawodach część drużyn miała okazję do sprawdzenia swojej formy sportowej przed udziałem w zbliżających się Mistrzostwach Polski , które tym roku odbędą się na bydgoskim torze regatowym w dniach 17-18.06. 2017 r .

Wyniki regat:
Kategoria Fan open

1. Dragon Chełmno
2. Smocza Aura I Gdańsk
3. KSC Słodki Smok
4. Wiking Gdańsk
5. Dragon Chełmno
6. Smocza Aura II Gdańsk
7. WSG Malbork

Kategoria Sport mikst:
1. MRKS Gdańsk
2. KSC Słodki Smok
3. KS Przygoda Gdańsk
4. PSZS Malbork
5. Smocza Aura Gdansk
6. Sztumskie Smoki

Kategoria sport open:
1.MRKS Gdańsk II
2. Sztumskie Smoki
3. PSZS Malbork
4. KS Przygoda Gdańsk
5. PSZS Malbork II
6. MRKS Gdańsk I
7. Słodki Smok