środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Dni Malborka 16-18 czerwca 2017

2017-06-06 13:10:38 (ost. akt: 2017-06-14 12:30:08)

Dni Malborka 2017 odbędą się w dniach 16-18 czerwca br. Od piątku do niedzieli centrum miasta rozbrzmiewać będzie muzyką - od popularnej, przez nastrojową i operetkową, aż po rock, jazz i hip-hop.

17 czerwca, przy okazji Dni Malborka, z charytatywnym koncertem wystąpi Tomasz Szwed. W tym dniu w czasie imprezy prowadzona będzie publiczna zbiórka pieniędzy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 7-letniego Mateuszka. Mateuszek walczy dzielnie w klinice Budzik o powrót do zdrowia po wypadku. Mateuszek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” - 30500 Mateusz Włodarczyk. 17 czerwca, po koncertach, w centrum miasta odbędzie się także plenerowy pokaz filmu.

KONCERTOWE DNI MALBORKA 2017
16-18 czerwca 2017 roku
Scena główna - parking przy ul. Kościuszki


16 czerwca (piątek) - 18:30 – 23:00
- Reggaeside
- GooseBumps
- Grzegorz Hyży


17 czerwca (sobota) – 18:30 – 22:00
- Tomasz Szwed
- Zdążyć przed Północą
- „Koncert Trzech Tenorów” – Mirosław Niewiadomski, Bartosz Kuczyk, Kordian Kacperski


W czasie imprezy prowadzona będzie publiczna zbiórka pieniędzy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 7-letniego Mateuszka. Mateuszek walczy dzielnie w klinice Budzik o powrót do zdrowia po wypadku. Mateuszek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” - 30500 Mateusz Włodarczyk

Ponadto, 17 czerwca na placu Kazimierza Jagiellończyka:
22:00 – seans kina plenerowego

18 czerwca roku (niedziela) 18:00 – 22:00
- Mad in Poland
- Mikromusic
- Bas Tajpan & Bob One


http://m.82-200.pl/2017/06/orig/regeside-1314.png
Reggaeside to zespół poruszający się w klimatach reggae, ska, rock z elementami funky i nutką popu. Poświęcają czas swojej pasji, doskonaląc warsztat i aranżując utwory zgodnie z własnymi pomysłami i nowoczesnymi trendami. Miks gatunków muzycznych i energetyczny charakter utworów sprawiają, że docierają do wielopokoleniowego grona odbiorców. Aktywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu koncertowego i liczą, że będzie to przełomowy czas na ich muzycznej drodze. Chcą dzielić się z innymi swoją pasją, radością i przemyśleniami. Czują także, że robią COŚ wartościowego dla siebie, swoich przyjaciół i fanów.


Grupa powstała w 2012 roku. W jej skład wchodzi siedmiu muzyków z Nowego Miasta Lubawskiego i okolic. Tworzą go: Przemek ,,Orzech” Olszewski (wokal, instrumenty klawiszowe), Jacek ,,Magik” Kopowski (gitara elektryczna), Maciej Gburczyk (gitara elektryczna), Remek Kreński (perkusja), Krzysztof Kasprowicz (saksofon), Bartek Żółtowski (trąbka) oraz Mateusz Deredas (gitara basowa, wokal).
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/bose-1361.png
GooseBumps to sześciu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Każdy z nich to niewątpliwie nietuzinkowe postacie, które na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w październiku 2015 roku przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha "Writings On The Wall, która promowała kolejną odsłonę filmu z serii James Bond. Wersja zespołu otrzymała mnóstwo bardzo pozytywnych komentarzy także za granicą. W 2016 roku GooseBumps brał udział w 11 edycji programu Must Be The Music zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia między innymi Radia RMF FM, Interii, Super Expresu czy Onetu. Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą, która będzie miała premierę jesienią 2017 roku.

GooseBumps to: Paweł Skiba, Dominik Skrzyniarz, Kacper Andrzejewski, Tadeusz Seibert, Krzysztof Gawron oraz Adam Bryszkiewicz "Quanti"
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/hyzy-1313.png
Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży debiutuje albumem, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta.

Niezwykłą wrażliwość Grzegorza podkreślają także niebanalne polskie teksty, które oprócz samego wokalisty napisali m.in. Wojciech Łuszczykiewicz, Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses, czy wreszcie Karolina Kozak (autorka tekstów m.in. na płytę Dawida Podsiadło). Historią opowiedzianą na tym albumie jest niespokojna podróż przez rozmaite emocje… Nastrój płyty nieustannie balansuje pomiędzy patrzeniem z nadzieją w słoneczną przyszłość, a trudną próbą rozliczenia się z bolesną przeszłością. Te piosenki uczą nas jak zapomnieć, o tym, co się zdarzyło, ale też jak uwierzyć w to, co jeszcze przed nami. A wierzyć – jak twierdzi Grzegorz – musimy „z całych sił”.

Premiera debiutanckiego albumu miała miejsce 27 maja 2014 roku. Od tamtego momentu światło dzienne ujrzało 5 singli, wszystkie podbiły serca słuchaczy i okazały się wielkimi przebojami ( ok 30 milionów odtworzeń klipów na youtube)

„Na chwilę” , „Wstaję” „Pusty dom” „Zagadka” czy "Pod wiatr" pozwoliły Artyście ugruntować swoją pozycję na rynku muzycznym.
Razem z zespołem zagrał na największych festiwalach w Polsce; Sopot Festiwal, Festiwal w Opolu, Festiwal Top of the Top, Trasa Lato Zet i Dwójki, Sylwester TVN itd. itd.
Od roku nie zwalnia, koncertuje i pracuje nad kolejnym albumem!

Nagrody:
Platynowa płyta za sprzedaż albumu „Z całych sił”
Najczęściej grane utwory w stacjach radiowych w 2014 – Festiwal Top of The Top Sopot 2015
Najlepszy Artysta w sieci – Festiwal Opole 2015
Gruba Ryba – najlepszy debiut 2014 – Radio Kolor
Nominacja w kategorii Najlepszy Artysta Roku - MTV EMA
Najlepszy debiut radiowy 2014 - Eska Music Awards

http://m.82-200.pl/2017/06/orig/szwed-1319.png
Autor, kompozytor, piosenkarz, psychoterapeuta. Gwiazda Pikniku Country w Mrągowie, znany także z programów TVN24 „Szkło Kontaktowe".
Polski song writer, narrator i komentator codzienności. Tworzy piosenki autorskie, ballady, utwory liryczne, satyrę polityczną i społeczną, piosenki country. Utwory refleksyjne, śmieszne i magiczne. Pisze i śpiewa o ludzkim doświadczeniu, widzeniu świata z perspektywy zwykłego człowieka. Wiele piosenek w jego repertuarze to piosenki drogi. O kierowcach i dla kierowców. O ich popularności świadczą liczne nagrody w konkursach i plebiscytach.

Od 37 lat na estradzie. Kierownik własnych zespołów muzycznych od 1978 do chwili obecnej, w dorobku: 10 płyt autorskich, liczne nagrania dla PR i TV. Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju i poza granicami, udział w festiwalach polskich i zagranicznych, wiele nagród w plebiscytach rozgłośni radiowych i prasowych,
Scenarzysta i reżyser widowisk muzycznych, juror, wykładowca warsztatów muzycznych i teatralnych.

Jest autorem trzech tomików poetyckich i czterech tomów terapeutycznych bajek dla dzieci „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”, gdzie oswajanie z medycyną łączy się z wiedzą o przyrodzie. Razem z książkami powstał cykl piosenek dla dzieci. Serii książek towarzyszą spotkania autorskie w przedszkolach i szkołach, w czasie których mali czytelnicy poznają tajemnice lasu i jego mieszkańców.

Prowadzi terapie indywidualne, grupy psychoterapeutyczne, warsztaty rozwojowe dla twórców. Jest członkiem zespołu terapeutyczno-badawczego Fundacji „A kogo?” w Klinice „Budzik”.
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/zdazyc-1320.png
Zdążyć przed północą - to nowo powstały projekt muzyczny oscylujący wokół piosenki poetyckiej , folkowych opowieści okraszonych do tego nutką jazzu.
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/3tenorow-1315.png
Mirosław Niewiadomski
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, jest uczniem Kazimierza Kowalskiego, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. Wielokrotnie występuje w audycjach Polskiego Radia oraz Telewizji Polonia. W swoim dorobku ma między innymi partie Alfreda w Traviacie, Tasillo w Księżniczce Czarsasza, Josziego w Cygańskiej miłości czy Su Czonga w Krainie uśmiechu. Wraz z Agnieszką Wawrzyniak jest laureatem drugiej nagrody Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych Face to Face organizowanego przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Współpracuje z wieloma scenami w Polsce.
Bartosz Kuczyk
Absolwent Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz wydziału IV Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 1992-2012 pracował w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, początkowo jako chórzysta, a następnie przez wiele lat szef promocji i marketingu tej instytucji. Jednocześnie próbował sił w rozwijaniu swojej kariery solowej, co zaowocowało udziałem w wielu zagranicznych produkcjach realizowanych przez polskich producentów, takich jak Urszula Trawińska-Moroz czy Marek Tracz. Od 2006 roku rozpoczął działalność koncertową realizując za pośrednictwem własnej firmy koncerty operetkowe, musicalowe, a z czasem również... trzech tenorów. W chwili obecnej poza działalnością artystyczną zajmuje się również działalnością managerską współpracując z wieloma gwiazdami polskiej sceny i estrady.
Kordian Kacperski
Najmłodszy z całej trójki; z Mirosławem Niewiadomskim i Bartoszem Kuczykiem współpracuje od listopada 2013 roku. Do tego momentu współpracował i kształcił się u Jerzego Wolniaka. Kordian Kacperski rozpoczął swoją muzyczną historię od nauki śpiewu operowego. W tym kierunku podąża do dnia dzisiejszego mieszając wpływy muzyki klasycznej z nowoczesnym stylem R&B. Artysta ma za sobą występy zarówno w filharmoniach, teatrach jak i na imprezach masowych gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy niezależnie od ich wieku. Prywatnie poza śpiewaniem zajmuje się również reklamą. (informacja ze strony: www.poznan.pl)

http://m.82-200.pl/2017/06/orig/madinpoland-1317.png
MAD IN POLAND to nowy projekt muzyków związanych od dawna z pomorską sceną muzyczną oraz wokalisty przybyłego do Polski z Liverpoolu. Kompozycje zespołu oscylują wokół rocka i grunge'u, lecz w nieco nowocześniejszym, odświeżonym wydaniu. Cechą charakterystyczną grupy jest szorstkie brzmienie warstwy instrumentalnej wyraźnie kontrastującej z melodyjnym, wysokim głosem wokalisty wyróżniającym się brytyjskim akcentem.

skład:
Craig Coppock - vocals, guitars, Błażej Kucman - guitars, Piotr Orłowski - bass, Tomasz Boćkowski - drums
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/micromusic-1318.png
Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie "Mikromusic" wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński. Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd "Mikromusic w Eterze". Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu "Piękny koniec" zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel "Takiego chłopaka" osiągnął ponad 11 mln. wyświetleń na portalu YouTube. Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki "Thank God I'm a Woman". Album studyjny Mikromusic "Matka i Żony" ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór "Krystyno", we wrześniu zaś ukazał się singiel "Bezwładnie", w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie "Chemia" w reżyserii Bartka Prokopowicza. W listopadzie 2016 roku odbędbyła się premiera dwupłytowego albumu "Mikromusic w kwietniu" stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.
http://m.82-200.pl/2017/06/orig/baspan-1316.png
BAS TAJPAN & BOB ONE Razem są niezwykle zgranym duetem, ale również każdy z nich z osobna udowadnia swoją klasę. Atakują reggae, dancehall i hip-hopem - “Nie przypuszczam, ja wiem – dobrze będzie!” BAS TAJPAN z Dąbrowy Górniczej to wokalista i autor tekstów, którego kariera rozpoczęła się w drugiej połowie lat 90-tych. Jako artysta solowy zaistniał na początku nowego wieku na albumach producenckich IGS-a oraz w solowym projekcie Gutka Mustafarai. Współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak Junior Stress, Firma, Miuosh, Peja, Tabu Duby, Skorup, Fu czy Hemp Gru. W 2007 roku wraz z Miuoshem założył projekt Fandango Gang. Efektem był wspólny album o tym samym tytule. Wydał dwa solowe albumy. Debiut “Korzenie i kultura” (2010) promowany był singlami “Korzenie i kultura” oraz “Potęga majestatu”. Wydany w 2012 roku przez Hemp Records “Made in Tajpan” przyniósł clipy “Podróż” oraz “Dla moich ludzi”. 9 stycznia 2015 roku na polki sklepowe trafił trzeci solowy album Bas Tajpana pt. " Slavic Rasta" nakładem wytworni Slavic Rasta Label, promowany singlami "Niebo", " Muzyka buntu" oraz "Ukorzeniony Rap". Aktualnie Bas Tajpan pracuje nad sowim czwartym solowym albumem " Boso ale w ostrogach ", który promują single " Żyj " oraz " Dookoła świat ". BOB ONE to raper / wokalista z Katowic. Debiutował w roku 2001 z kolektywem Rainbow Hi-Fi, gdzie po raz pierwszy spróbował swoich sił na mikrofonie. Następnie dołączył do częstochowskiego sound systemu Rub Pulse. W 2008 wydał pierwszy solowy album “Jeden”. Nagrywał wspólne utwory z takimi wykonawcami jak Hemp Gru, Firma, Onar, Tabu czy Junior Stress. Oprócz charakterystycznego głosu znany jest również jako utalentowany producent, sam tworzący swoje podkłady i zapewniający je często m.in. Bas Tajpanowi. W czerwcu 2013 r.nakładem MaxFloRec Bob One wydal swój długo oczekiwany drugi solowy album „Twój ruch”, promowany teledyskami “Widzę dziś” ,“Zostawiam”, "Twój ruch", " W co wierzysz" , " Nie trzeba" oraz " Daj z siebie wszystko" z gościnnym udziałem Bas Tajpana. Album uzyskał tytuł " Platynowej Płyty". Bas Tajpan i Bob One od lat są ściśle współpracującym duetem, zarówno w studio jak i na scenie. W 2012 roku nagrali wspólny EP „Wszystko na sprzedaż”. Obu śmiało zaliczyć można do czołówki współczesnej polskiej sceny reggae / hip-hop / dancehall. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach.

Sprawdź również: XV Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej