Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Kolejne udane "Kazimierki" w Szkole Podstawowej nr 9

2017-06-06 08:57:37 (ost. akt: 2017-06-06 09:05:18)

Tradycją lat ubiegłych w sobotę 3 czerwca w "dziewiątce" odbył się festyn szkolny - "Kazimierki", na który licznie przybyli uczniowie ze swoimi rodzinami i opiekunami. Impreza ta od dawna zajmuje stałe miejsce w szkolnym kalendarzu, bowiem świetnie promuje placówkę oraz integruje środowisko szkolne uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły.

W ,,dziewiątce” tego słonecznego dnia widać było wielkie poruszenie już od wczesnych godzin porannych. Nauczyciele i uczniowie krzątali się, jak w ukropie rozstawiając stoiska i kramy zarówno w budynku szkolnym jak i w okolicach boiska szkolnego. O godzinie 10:00 uroczyście zainaugurowano otwarcie, ceremonią przemarszu orszaku królewskiego – Kazimierza Jagiellończyka wraz ze swoim dworem. Następnie swoje podwoje otworzyły wszystkie kramy i stoiska. Na nich to każdy znalazł coś dla siebie. Był tzw. "pchli targ"- można było nabyć: książki, gry, przybory szkolne, zabawki, itd. Były stoiska plastyczne i kronikarskie. Wiele osób sprawdziło swoje umiejętności na wojskowych symulatorach, które udostępniła jednostka wojskowa m.in. wyposażenie sapera i inne wyposażenie polskich sił zbrojnych. Wszyscy chętni mieli do oglądu dyspozycji pojazd m.in. Straży Pożarnej i Wojska Polskiego, które mogli do woli zwiedzać i fotografować.

W przerwach pomiędzy kolejnymi atrakcjami wokalnymi i tanecznymi na scenie uczestnicy "kazimierek" chętnie korzystali z zimnych i ciepłych napojów oraz ciast, gofrów, grillowanych kiełbasek czy sałatek oferowanych przez naszych sprzedawców. Sporym powodzeniem cieszył się domowy bigos z chlebem. Duże wrażenie na najmłodszych wywarł pokaz technik MMA. Prócz tego za symboliczne grosiki można było pojeździć na koniach lub gokartach, a nawet postrzelać z prawdziwego łuku. Obserwująca nasz festyn liczna publiczność wszystkie występy uczniów nagradzała gromkimi brawami. Charytatywnie wystąpiła ze swoim recitalem Agata Kujawa, oraz remi Chlebowski z fundacji: budzimy Mattiego. W czasie trwania festynu, można było wrzucić grosik do puszek na rzecz pomocy małemu Mateuszkowi. Dzięki Radzie Rodziców oraz sponsorów, udało się przygotować dużą ilość fantów. A dla części uczestników, udział w loterii okazał się bardzo szczęśliwy, gdyż nagrody były atrakcyjne. Serdecznie dziękujemy naszym szkolnym przyjaciołom za wsparcie.
Trzeba przyznać, że festyn szkolny udał się doskonale, a organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne atrakcje i piękną pogodę.

Tekst i zdjęcia: Adam Liszewski