Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Przedszkolaki z "ósemki" w gdańskim Zoo

2017-06-05 11:26:48 (ost. akt: 2017-06-05 11:29:15)

1 czerwca jest świętem wszystkich dzieci! Z tej okazji dla przedszkolaków nie mogło zabraknąć atrakcji. Cała załoga Przedszkola nr 8 wyruszyła, więc na wycieczkę do Zoo w Gdańsku.

Przed wyjazdem maluchy przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki, opowiadały o tym jakie zwierzęta chciałyby tam zobaczyć.

Pierwszą atrakcją była podróż autokarem. W drodze śpiewaliśmy ulubione utwory, co sprawiło dzieciom masę radości. Gdy dojechaliśmy na miejsce tuż za bramą powitały wszystkich foki. Przedszkolaki kolejką wybrały się w pobliże słoniarni gdzie akurat słonie wychodziły na wybieg. Następnie kolejka zawiozła nas w kierunku innych, ciekawych zwierząt: żyraf, szalonych małpek, dostojnych lwów, lam i wielu innych. Przedszkolaki miały okazje nie tylko zobaczyć naturalne okazy znanych im zwierząt, ale również poznać nowe ciekawe gatunki takie jak: alpaki, gibbony, jaki czy kapibary.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wiele radości był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, maluchy wróciły do przedszkola, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

Tekst: Angelika Ganczewska
Fot: Angelika Ganczewska i Patrycja Stuczyńska