Czwartek, 28 września 2023. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Sukces zespołów baletowych z Malborka

2017-06-05 10:17:38 (ost. akt: 2017-06-05 10:18:50)

2 czerwca zespoły Calineczki i Bursztynki brały udział w IV Turnieju Formacji Tanecznych w Bolszewie. Zespoły z Malborka są stałymi uczestnikami turnieju i zawsze witane są przez gospodarzy dużym aplauzem. Poniżej relacja z turnieju opiekuna zespołów Celiny Pacanowskiej:

Najmłodsza grupa CALINECZKI (4-7 lat) rywalizowała w kategorii I-IV klasa i na 8 zespołów wymaszerowali zasłużone I miejsce.

Grupa średnia BURSZTYNKI startowała w kat. IV-VI klasa, i na 11 różnych Formacji Tanecznych wytańczyły jako jedyne taniec klasyczny Esmeralda, zdobywając również I miejsce. Zespoły otrzymały piękne kryształowe statuetki, super nagrody rzeczowe i torbę słodyczy.

Podsumowując rok taneczny BURSZTYNKI zdobyły ogółem jako zespół: 6 x I miejsce, 1x II miejsce i 2 x III miejsce.
W tańcach solo wytańczyły: 3 x I msca, 3 x II msca , 1x III msce i 1x VI miejsce, a w duetach: 2 x I msce, 1x III msce, 1x IV msce.

Największym osiągnięciem roku jest nowa grupa tańczących Rodziców, BURSZTYNKI MAX, która w tym roku ma już na swoim koncie dwa Festiwale i dwa I-sze miejsca.
Był to już 8 i zarazem ostatni Festiwal naszych zespołów, zakończony ogromnym sukcesem. Mam nadzieję iż jest to wspaniała nagroda i agitacja do dalszej egzystencji w zespole.

Dziękuję bardzo swoim podopiecznym za wspólną i ciężką pracę w czasie roku tanecznego, dziękuję Rodzicom i opiekunom podczas wyjazdów, bez Waszej pomocy nie byłoby to możliwe.

Dziękuję wspaniałej Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie podczas wszystkich Festiwali, dziękuję p. Arturowi Latkiewicz, który uwiecznił nam nagrania, zdjęcia w jedną całość co jest największą i najpiękniejszą pamiątką dla wszystkich dzieci na całe życie.
- Celina Pacanowska

http://m.82-200.pl/2017/06/orig/dscn3069-1290.jpg