Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Dzień Dziecka w Mediatece

2017-06-01 08:26:15 (ost. akt: 2017-06-02 10:26:10)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, w sobotę 27 maja 2017r. Miejska Biblioteka Publiczna – Mediateka zaprosiła dzieci i ich opiekunów na przedstawienie w wykonaniu Teatru Frajda z Torunia.

Widzowie przenieśli się do świata Świnki Chrumci, która wyjątkowo nie lubiła kąpieli… Główna pani higienistka oraz jej asystentka w zabawny sposób wprowadziły dzieci w temat higieny osobistej, a urodziny Chrumci stały się okazją do wymiany poglądów, czy np. jeśli na uroczystości nie jadło się tortu, to czy trzeba wieczorem myć zęby?

Mieliśmy okazję m.in. dowiedzieć się, że jeśli nie mamy przy sobie chusteczek higienicznych, to możemy dyskretnie kichnąć w rękaw (oczywiście swój, a nie sąsiada), a ząbki zawsze warto myć, bo przecież nigdy nie wiadomo, kiedy będzie okazja do pocałowania jakiegoś księcia.

Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, a także dorosłej części widowni za sprawą nie tylko wspaniałej gry aktorskiej, wartkiej muzycznej oprawy, ale także ciekawej, humorystycznej fabuły i tekstów jak np. ten, że „higiena rządzi, higiena radzi, higiena nigdy was nie zdradzi”, czy że „zapach czystości to zapach zwycięstwa….”
Przedstawienie zakończyło się piosenkową radą pań higienistek, aby też nie przesadzać z higieną, bo przecież można się bawić, pobrudzić. Można też smarować buzię czekoladą. Tylko potem należy się umyć.

Informację przygotowała: Marzena Gliniewicz - Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku