Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Niebieskie miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

2017-05-31 16:02:25 (ost. akt: 2017-06-01 08:48:36)

W środę 31 maja przed supermarketem Kaufland odbyła się akcja społeczna mająca na celu zwrócenie uwagi na problem z kierowcami, którzy bezprawnie parkują na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

W akcji udział wzięli m.in. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, konsultant burmistrza ds. osób niepełnosprawnych Michał Ławryszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku Klaudia Piór oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta.

Klienci marketu otrzymywali ulotki informujące o akcji, natomiast na zwykłych miejscach parkingowych rozstawione były wózki inwalidzkie z tekstami, którymi niejednokrotnie tłumaczą się osoby zajmujące miejsca osób niepełnosprawnych.

Pierwszym etapem akcji było przemalowanie miejskich miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych na kolor niebieski. Malowanie rozpoczęło się w zeszłym tygodniu. Miejsca pomalowane na niebiesko mają być bardziej widoczne dla osób niepełnosprawnych i ograniczyć ich zajmowanie przez nieuprawnionych do tego kierowców.

Burmistrz wraz z konsultantem ds. osób niepełnosprawnych skierowali również pismo do właścicieli marketów w Malborku o przyłączenie się do akcji i pomalowania miejsc parkingowych na ich terenach.

Warto pamiętać, że za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych. Natomiast za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości 300 zł.