Piątek, 22 września 2023. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Pracownicy Marienburg w Monheim nad Renem odwiedzili Malbork

2017-05-31 13:39:06 (ost. akt: 2017-05-31 13:56:35)

Monheim nad Renem to nasze niemieckie miasto partnerskie, z którego pochodzi jeden z najbardziej skutecznych Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego Winrich von Kniprode. Tam też znajduje się Marienburgpark (Park Malborski) w nim zamek wzniesionym przez architekta z Kolonii Augusta Carla Lange w latach 1879/80 z polecenia parlamentarzysty Eugena von Kesselera, właściciela sąsiadującej posiadłości. Nazwę „Marienburg” otrzymał już w momencie wzniesienia, gdyż życzeniem założyciela było, aby przypominał on główną siedzibę Zakonu Krzyżackiego w Malborku.

Obecnie w zamku znajduje się centrum konferencyjno-hotelowe oraz Akademia Grillowania (Marienburg Monheim, Business- & Conference Center/Eventlocation). Tradycją firmy są coroczne wyjazdy integracyjne pracowników, tym razem jako cel podróży wybrali nasze miasto. W ten sposób chcieli nie tylko poznać zamek będący wzorem ich siedziby, ale również nawiązać kontakty w zakresie turystyki, omówić możliwości wymiany praktykantów oraz sprowadzania do Monheim produktów regionalnych.

W czwartek (25.05) w siedzibie Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą goście spotkali się z burmistrzem Markiem Charzewskim, obejrzeli prezentację o zabytkach, atrakcjach i imprezach w Malborku oraz rozmawiali na temat możliwości dalszej współpracy. Dzień później mieli okazję zwiedzić pierwowzór ich siedziby, czyli Muzeum Zamkowe, które, w porównaniu z ich obiektem, zaskoczyło ich przede wszystkim rozmiarami. Nie mogło też zabraknąć wspólnego zdjęcia przy Winrichu von Knipprode.

zdjęcia: archiwum miasta Malborka, archiwum Marienburg Monheim, Business- & Conference Center / Eventlocation