Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Kolejna edycja Festiwalu Dzielnic za nami

2017-05-30 09:20:22 (ost. akt: 2017-05-30 09:24:22)

27 maja przy Zespole Szkół nr 2 w Malborku, w dzielnicy Piaski odbyła się VI edycja Malborskiego Festiwalu Dzielnic.

Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez Panią Dyrektor Krystynę Prokopowicz, Burmistrza Miasta Malborka Marka Charzewskiego oraz Przewodniczącego Rady Rodziców w ZS nr 2 Bogdana Mądera. Nauczyciele i uczniowie odśpiewali piosenkę, zachęcając do wspólnej zabawy.

Na scenie odbywały się występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół nr 2, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego "Pod Kasztanami". Stragany festiwalowe były podzielone na:
strefę gastronomiczną, aktywnych mieszkańców, dzielnicowych przedsiębiorców - w których na wszystkich czekały niezliczone atrakcje. W jednej z sal lekcyjnych odbywał się rodzinny turniej gier planszowych, Stowarzyszenie Miłośników Malborka Forum przygotowało wystawę "Sandhof Piaski - od wsi do dzielnicy Malborka, a po godzinie 13:00 można było wybrać się na zwiedzanie dzielnicy z przewodnikiem PTTK. Tegoroczna edycja Festiwalu Dzielnic była przygotowana wspólnie przez Zespół Szkół nr 2 i Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Tegoroczna edycja Festiwalu Dzielnic była połączona z corocznym spotkaniem społeczności szkolnej, które odbywa się przy ZS nr 2. Był to już XVIII Festyn Szkolny organizowany przy "dwójce"