Poniedziałek, 16 maja 2022. Imieniny Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Quantum Trio w jazzowej czasoprzestrzeni

2017-05-26 09:36:03 (ost. akt: 2017-05-26 09:37:43)

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe zapraszają na przedwakacyjną odsłonę Zamkowych Kameraliów. 8 czerwca (czwartek) o godz. 18 w Centrum Konferencyjnym Karwan wystąpi Quantum Trio, formacja jazzowa, a nawet wręcz wychodząca poza jazzowe schematy.

Jak twierdzą znawcy, muzykę zespołu można określić na różne sposoby, ale pierwsze skojarzenie które się nasuwa, to tajemniczość i przyswajalność. Quantum Trio to formacja polsko-holendersko-chilijska. Nazwa zespołu odnosi się do teorii mechaniki kwantowej zajmującej się oddziaływaniem molekuł materii i energii w czasoprzestrzeni. W tym przypadku chodzi o interakcję w czasoprzestrzeni muzycznej.
Koncert odbędzie się 8 czerwca (czwartek) o godz. 18 w sali Ośrodka Konferencyjnego Karwan, ul. Starościńska 1. Bilety można kupić w kasach Muzeum Zamkowego w cenie 15 zł i ulgowe 10 zł (dla uczniów, emerytów i rencistów). Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.
http://m.82-200.pl/2017/05/orig/zamkowe-kameralia-czerwiec-2017-3-1248.jpg
O artystach
Luis Mora Matus - perkusista pochodzący z Chile. Rozpoczął grę na perkusji w wieku 15 lat, pobierając lekcje u jednego z najlepszych perkusistów w Chile, Andresa Silvy.
W wieku 18 lat przeprowadził się do Sao Paulo w Brazylii, gdzie studiował w konserwatorium Souza Lima/Berklee. W ciągu czterech lat pobytu w Brazylii nabrał ogromnego doświadczenia, współpracując z przeróżnymi zespołami jazzowymi, popowymi, rockowymi czy zespołami muzyki brazylijskiej, w tym z Sizao Machado (Chet Baker, Djavan, Elis Regina), Michel Leme, Daniel D´ Alcantara, Vitor Alcantara, Lupa Santiago, Marcelo Coelho, oraz wieloma innymi.
Grał również w Szkole Samby Vai Vai, która jest jedną z najważniejszych szkół samby w Sao Paulo, wygrywając trzecią nagrodę podczas karnawału w 2007 r.
W 2009 r. przeprowadził się do Holandii, aby studiować na konserwatorium Codarts w Rotterdamie. Jest zdobywcą pierwszej nagrody podczas Leidense Jazz Competition, pierwszej nagrody podczas Zomer Terras oraz drugiej nagrody podczas Latin Fanatics.
Uczestnik warsztatów z Jasonem Moranem, Larrym Grenadierem, Kurtem Rosenwinkelem, Davidem Liebmanem, Jamesem Farmem.

Kamil Zawiślak - pianista, wokalista, kompozytor, aranżer, absolwent Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach w klasie akordeonu, a obecnie student na wydziale jazzowym w Rotterdamie, Codarts, w klasie fortepianu Roba Van Bavel oraz Krisa Goessensa.
Od marca 2010 r. lider i założyciel zespołu o międzynarodowym składzie, Don Kamillo; dawny członek zespołu The Zest Quartet. Współpracuje z wieloma zespołami zarówno jazzowymi, jak i muzyki popularnej.
Uczestniczył w warsztatach, które prowadzili m.in.: Joshua Redman, Dado Moroni, Peter Erskine, Barry Harris.

Michał Ciesielski - saksofonista, kompozytor, aranżer, inżynier dźwięku, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie saksofonu jazzowego Macieja Sikały. Wcześniej ukończył Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Gdańsku w klasie saksofonu klasycznego Władysława Chwina oraz Adama Wendta. W latach 2011-12 studiował w Codarts University for the Arts w Rotterdamie u Bena van den Dungen, Dicka de Graaf oraz Simona Rigtera.
Jest laureatem VI Międzynarodowego Konkursu Improwizacji w Katowicach w 2013 r. oraz Przeglądu Młodych Wykonawców Muzyki Jazzowej w Łomży.
Współpracował lub współpracuje z zespołami: Homemade Quintet, No Quartet, VDRSH! (Holandia), La Clave Caliente (Holandia), Fra Fra Sound (Holandia), Codarts Big Band (Holandia), Jan Konop Big Band oraz Big Band AM w Gdańsku, w tym m.in. Ewa Bem, Leszek Możdżer, Jarek Śmietana, Wojtek Karolak, Ewa Uryga, Grażyna Łobaszewska, a także White Tie Orchestra, Wojciech Staroniewicz A’Freak-an Project, Maciej Grzywacz, Cezary Paciorek, Gosia Szmuda – Jazz dla Dzieci, Ilona Damięcka, Artur Dyro Executive Summary, Tangueros Balticos, chórem Jana Łukaszewskiego (trasa koncertowa po Japonii w 2007 r. oraz nominacja płyty do nagrody Fryderyka 2009).
Uczestnik warsztatów i kursów mistrzowskich m.in. z Eddie Danielsem, Seamusem Blake, Edem Partyką, Donem Bradenem, Kurtem Rosenwinklem, Barrym Harrisem, Clarencem Pennem, Larrym Grenadierem, Adamem Makowiczem, Leszkiem Żądło, Pawłem Gusnarem.

O Zamkowych Kameraliach
Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. To projekt, który jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.
W 2017 r. Zamkowe Kameralia są przedsięwzięciem przygotowywanym wspólnie przez Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku.
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

Zdjęcia: Materiały prasowe

http://m.82-200.pl/2017/05/orig/zamkowe-kameralia-czerwiec-2017-1-1246.jpg