Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Agnieszka Masys na II PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym w Bydgoszczy

2017-05-24 15:34:19 (ost. akt: 2017-05-24 15:58:16)

II PKO Bydgoski Festiwal Biegowy to największe tego typu zawody organizowane w tym mieście. Festiwal jest nową imprezą sportową, ale już zdążył znaleźć spore grono zwolenników. Właśnie tam 21 maja z dystansem 10 kilometrów zmierzyła się Agnieszka Masys z Klubu Biegacza Grupa Malbork.

Odbywające się w maju zawody mają za zadanie przyciągnięcie jak największą liczbę osób aktywnie spędzających czas, dlatego organizatorzy postawili na integrację środowisk biegowych oraz środowisk rolkarzy z województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych województw. W ramach festiwalu realizowano programy „Lekkoatletyka dla każdego” oraz „Sportgeneracja”, które popularyzują formy aktywnego spędzania czasu wśród dzieci i młodzieży. Oferta była bardzo ciekawa, w tym dniu w ramach Festiwalu odbyły się: biegi na 10 km oraz półmaraton, drużynowa rywalizacja na dystansie maratonu, konkurencje biegowe na krótszych dystansach, biegi dla dzieci i młodzieży oraz animacje sportowe oraz zawody na rolkach

Centrum Festiwalu, Start i Metę zlokalizowano są na terenie Stadionu Zawisza. Atestowana trasa zawodów została poprowadzona głównymi ulicami miasta (Gdańska, Artyleryjska, Pileckiego). Punktualnie o 10, w niedzielę oprócz Agnieszki na starcie "dyszki" stanęło ponad 1100 zawodników. Pogoda dopisała, nie było jak w poprzednim dniu upału i palącego słońca. Do były dobre zawody o czym świadczy wynik, Agnieszka wbiegła na metę ustanawiając swój nowy rekord życiowy z czasem netto 00: 55:10 zajmując 695 miejsce open i 37 w kat. K-35. Brawo. :)

Biegowy weekend Grupy Malbork jak zwykle udany. Kolejne zawody już w najbliższa niedzielę, nieopodal Malborka w Pogorzałej Wsi, bieg na 5 km i marsz Nordic Walking. Zapraszamy również na cotygodniowe biegowe spotkania w środę o 19:00 - "Wieczorynki z GM", zbiórka przy hotelu Dedal.

Wszystkim zawodnikom Gratulujemy.

Tekst: Frankiewicz Maciej
Foto: Archiwum Klub Biegacza Grupa Malbork