Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Grupa Malbork na VIII Biegu Papiernika w Kwidzynie

2017-05-24 09:51:34 (ost. akt: 2017-05-24 10:06:59)

W sobotę 20 maja odbył się kolejny, VIII już Bieg Papiernika. "Kwidzyńska dyszka" na stałe wpisała się w kalendarz biegowy i można śmiało powiedzieć, że należy jednych większych imprez w naszym regionie. W tym roku zainteresowanie zawodami było olbrzymie, biegacze i biegaczki nie zawiedli, na starcie pojawiło się ponad 3400 zawodników. Podczas biegu nie zabrakło silnej reprezentacji z Klubu Biegacza Grupa Malbork.

Bieg Papiernika z roku na rok przyciąga coraz liczniejszą grupę uczestników. Ósma edycja to znowu rekord frekwencji a organizatorzy zapowiadają, że to jeszcze nie koniec i na przyszły rok szykują się do kolejnego rekordu. Co jest takiego w tym biegu, że cieszy się tak ogromna popularnością? Patentów na zrobienie dobrej imprezy jest sporo. Przede wszystkim wzorowa organizacja, niekonwencjonalna trasa (bieg odbywa się w większości na terenie działającej fabryki papieru w Kwidzynie), niesamowita atmosfera rodzinnego pikniku, bogaty pakiet startowy oraz możliwość wygrania cennych nagród w losowaniu oraz zerowa opłata startowa.

Oprócz samego biegu w tym dniu organizatorzy, czyli koncern IP przygotowali szereg atrakcji dla dzieci kibiców, były konkursy różnego rodzaju akcje charytatywne, koncert. To wszystko daje niesamowitą energetyczną mieszankę i działa jak przysłowiowy magnes przyciągający biegaczy z całego regionu. Bieg Papiernika związany jest również z kultową pogodą, upałem, który towarzyszy nam już od wielu edycji. Bez gorąca na trasie, szczególnie w części przemysłowej na terenie IP, prażącego słońca na mecie byłby tylko kolejnym biegiem wśród wielu innych. To znaczne utrudnienie dla biegaczy dodaje tylko satysfakcji z osiągnięcia upragnionego celu a smakuje podwójnie, jeśli uda się wykręcić "życiówkę". Wśród wielu ekip startujących w tym dniu w Kwidzynie pojawiła się i nasza załoga.

Grupa Malbork w licznym składzie od samego początku aktywnie uczestniczy w "Papierniku". Wraz z rodzinami i kibicami majowy wyjazd na zawody do Kwidzyna to już tradycja w Klubie. Startowaliśmy w klasyfikacji zarówno drużynowej (zajęliśmy 15 miejsce na 54 kończących zawody ekip) jak i indywidualnej, w zawodach udział wzięli:
http://m.82-200.pl/2017/05/orig/wynikbiegu-1227.png
Tekst: Frankiewicz Maciej
Foto: Archiwum Klub Biegacza Grupa Malbork

http://m.82-200.pl/2017/05/orig/papiernik-1230.jpg