Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Malborscy uczestnicy biegu Wings for Live podziękowali burmistrzowi za wsparcie

2017-05-23 12:02:18 (ost. akt: 2017-05-24 13:46:36)

7 maja br. w Poznaniu odbyła się czwarta edycja jedynego biegu na świecie, podczas którego meta goni zawodników, czyli Wings for Live. Udział w tym wydarzeniu wzbudził wielkie pozytywne emocje w uczestnikach, świadczyć o tym może dzisiejsza (23.05) wizyta zawodników z Malborka, którzy przyszli podziękować burmistrzowi Markowi Charzewskiemu za wsparcie i jednocześnie opowiedzieć o swoich nowych doświadczeniach, ponieważ dla większości był to pierwszy tego typu wyścig.

Malborska ekipa startowała pod patronatem Fundacji Jedyna-Taka i jak sami uczestnicy zapewniają, naprawdę byli Jedyni Tacy! Udział w nim wzięli zarówno doświadczeni sportowcy jak i amatorzy, również osoby jeżdżące na wózkach, ponieważ Wings for Live udowadnia, że nie ma barier.

Burmistrz Charzewski otrzymał od gości podziękowanie za wsparcie, za zasponsorowanie autobusu i przekazanie gadżetów promocyjnych. Dzięki wspólnemu wyjazdowi integracja była możliwa już od pierwszych minut spotkania i była naprawdę pełna. Dostał również medal na zachętę, aby w przyszłym roku wystartował razem z nimi w biegu.

Podziękowania przekazali Adrianna Zawadzińska - Miss Polski na Wózku, Michał Ławryszech - koordynator ds. osób niepełnosprawnych w naszym mieście, Katarzyna de Guzman, Marta Orłowska, Karolina Licznerska i Jacek Kasztelan.
Warto dodać, że bieg Wings for Live ma charakter charytatywny, całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na badania nad rdzeniem kręgowym.

Przeczytaj również: Ada Zawadzińska o biegu Wings For Life