środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Alicja Krauze dziesiąta w Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu w Lublinie

2017-05-22 10:00:04 (ost. akt: 2017-05-22 11:04:37)

Alicja Krauze, najbardziej utytułowana malborska pływaczka, w miniony weekend wzięła udział w głównych, Letnich Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu. W imprezie startowało 690 zawodników ze 139 klubów z całej Polski.

Najważniejsza impreza pływacka w naszym kraju odbywała się na imponującej pływalni Aqua w Lubinie. Walka toczyła się nie tylko o medale, ale również o uzyskanie minimów na tegoroczne imprezy mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych. Lubelski czempionat był jedyną imprezą, gdzie można było zdobyć kwalifikację do Mistrzostw Świata Seniorów w Budapeszcie, Mistrzostw Świata Juniorów w Indianapolis, Mistrzostw Europy Juniorów w Netanyi, Europejskich Dni Olimpijskich Młodzieży w Gyor oraz letniej Uniwersjady w Tajpej.

Minima wymagane do kwalifikacji na te imprezy były bardzo wyśrubowane, a tylko wypełnienie tych wskaźników dawało szanse na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski. Stąd zarówno lista zgłoszonych zawodników oraz ich poziom sportowy budziły podziw. W Lublinie zameldowali się wszyscy aktualnie najlepsi polscy pływacy na czele z Radkiem Kawęckim, Konradem Czerniakiem, Janem Świtkowskim, Aleksandrą Urbańczyk czy Alicją Tchórz. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Do mocnej i efektownej rywalizacji dołączyła malborska pływaczka, szesnastoletnia Alicja Krauze, która przyzwyczaiła nas do dobrych startów na imprezach mistrzowskich. Zadaniem Alicji w trakcie zawodów było potwierdzenie II klasy sportowej, którą uzyskała w ubiegłym roku oraz jak najlepsze starty promujące występy w finałach. Pamiętajmy, że w imprezie o randze Mistrzostw Polski Seniorów klasyfikacja odbywa się w kategorii open, stad wszyscy zawodnicy zestawiani są łącznie, bez podziału na kategorie wiekowe. Wyniki dają więc rzetelną informację o najlepszych, polskich zawodnikach. Czy dziesiąta lokata w Polsce to dobry wynik? Z pewnością tak. Właśnie takie miejsce zajęła Alicja w zestawieniu najlepszych pływaczek na dystansie 800m stylem dowolnym. Wynik, który uzyskała- 9:21,26s, był tylko o 0,54s słabszy od rekordu życiowego i dał jej też najwyższy wynik punktowy w całych zawodach- 644pkt FINA. Warto dodać, że zwyciężczyni tej konkurencji, Łodzianka Paulina Piechota, docierając do mety z czasem 8:39,55s uzyskała trzeci najlepszy wynik w historii polskiego pływania w tej konkurencji.

Tymczasem nasza zawodniczka potwierdziła swoją przynależność do krajowej czołówki nie tylko doskonałą lokatą na dystansie 800m stylem dowolnym ale także na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu. Alicja uzyskując czas 4:34,41s z szesnastym czasem tej konkurencji zakwalifikowała się do Finału B lubelskich mistrzostw. Znalezienie się w finałach imprezy seniorskiej młodej zawodniczki z Malborka jest z pewnością ogromnym sukcesem, a sądząc po uporze i wielkiej pracowitości naszej pływaczki, to zapewne dopiero początek sukcesów na wielkich imprezach.

Zawodnicy MAL WOPR aktualnie przygotowują się do wyjazdu na zawody do Niemiec. Wszyscy za wyjątkiem kadrowiczki Pauliny Cierpiałowskiej mają wolny weekend, odpoczywają by jak najlepiej spisać się na długiej pływalni w Niemczech. Paulina natomiast wyjeżdża do Wałcza, gdzie zawodnicy kadry wojewódzkiej będą szlifować formę na zgrupowaniu kadry. Ambitne cele pływackie jakie ma przed sobą nasza fenomenalna młoda pływaczka wymagają od niej wielkiego zaangażowania i jeszcze większej dyscypliny.
http://m.82-200.pl/2017/05/orig/fb-img-1495126451741-1204.jpg