środa, 27 września 2023. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Za nami etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich

2017-05-18 14:45:24 (ost. akt: 2017-05-18 14:59:58)

17 maja br. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Malborka odbyły się gminne eliminacje konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, przeprowadzone przez Wydział Oświaty, Kultury i Sportu. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie gmin ,,Polskie Zamki Gotyckie'' z siedzibą w Olsztynie. Konkurs uroczyście otworzył zastępca burmistrza Jan Tadeusz Wilk.

W eliminacjach wzięło udział 12 uczniów malborskich szkół podstawowych oraz 15 gimnazjalistów wyłonionych w etapach konkursów szkolnych.

Celem konkursu jest propagowanie szeroko pojętej wiedzy o historii dawnego państwa krzyżackiego obejmującego obszar dzisiejszej północno-wschodniej Polski.

Przewodniczącą komisji konkursowej była Pani Celina Kraszewska - nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy etap gminny mamy już za sobą. Testy pisemne, inne dla każdej kategorii wiekowej, przygotowane zostały przez głównych organizatorów.

Finał konkursu odbędzie się 8 czerwca 2017 roku na zamku w Lidzbarku Warmińskim . Każdą gminę reprezentować będzie dwóch finalistów- jeden ze szkoły podstawowej i jeden z gimnazjum.

I miejsce i tytuł laureata – finalisty zdobyli w Malborku Bartosz Sobolewski z Gimnazjum nr 3 oraz Małgorzata Pakuła ze Szkoły Podstawowej nr 2 i to oni reprezentować będą nasze miasto w etapie centralnym.

Organizatorzy konkursu etapu gminnego przygotowali także nagrody za II i III miejsce:

Kategoria Gimnazja
II miejsce- Patryk Sajkowski, Gimnazjum nr 2
III miejsce – Michał Sajkowski, Gimnazjum nr 2

Kategoria Szkoła Podstawowa
II miejsce- Dominika Wrzochalska, Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce- Małgorzata Rogowska, Szkoła Podstawowa nr 5
III miejsce - Konrad Janusz, Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce – Wiktoria Nadolna, Szkoła Podstawowa nr 5

Na zakończenie etapu konkursu gminnego zastępca burmistrza Jan Tadeusz Wilk wręczył uroczyście nagrody zwycięzcom i dyplomy gratulacyjne wszystkim uczestnikom konkursu.

Gratulujemy laureatom, dziękujemy uczestnikom oraz ich opiekunom-nauczycielom przygotowujących dzieci i młodzież do tegorocznego konkursu.