Wtorek, 16 sierpnia 2022. Imieniny Joachima, Nory, Stefana

Wystawa Marii J.Runo w Klubie 22 BLT

2017-05-17 13:07:01 (ost. akt: 2017-05-17 13:53:48)

Klub 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego zaprasza na wystawę Marii J. Runo. Prace artystki to przestrzeń, splatająca ze sobą różne techniki, style oraz dziedziny sztuki, różnorodna jak i osobista.

Wystawa równie niezwykła jak sama artystka. Maria J. Runo swoją pierwszą wystawę miała jako trzynastolatka. Z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych, jako wolny słuchacz studiowała rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Po ukończeniu Uniwersytetu Ludowego w Radawicy wyemigrowała z grupą studentów do Austrii. Po 22 latach emigracji , pobycie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwecji i wielu innych krajach Europy, powróciła do kraju.

Większość jej prac jest wykonana w technice masy papierowej, z wykorzystaniem kolażu lub fotomontażu oraz łączenia różnych technik tak jak naklejanie materiału a czasami anegdotycznie posługuje się kolorem w technice tempery, oleju czy akwareli. Łączy ze sobą różne techniki, style oraz dziedziny. Bawi się drażniącą jakością eklektyzmu i konsekwentnie używa dowolnych środków dla podkreślenia kanwy, wątku czy nasilenia emocjonalnego.

Wystawa będzie można oglądać do końca czerwca, na I piętrze Klubu 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Serdecznie zapraszamy!