Wtorek, 22 października 2024. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

XIV Otwarte Mistrzostwa Malborka Kyokushin Karate

2024-10-21 11:12:36 (ost. akt: 2024-10-21 11:14:39)

19 listopada odbyły się XIV Otwarte Mistrzostwa Malborka Kyokushin Karate. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Płocka, Włocławka, Grudziądza, Kwidzyna, Trąbek Wielkich, Starogardu, Sztumu, Starego Pola, Elbląga oraz Malborka. Ostatecznie w zawodach wystartowało 174 zawodników.

Zawody odbyły się na 3 matach. Przed południem odbyły się konkurencje KATA ( układy techniczne) w 9 kategoriach, a po nich Kumite ( walki ) w 27 kategoriach wiekowo-wagowych.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Malborski Klub Kyokushin Karate zdobywając 107 punktów, 2 miejsce Kwidzyński Klub Kyokushin Karate Nippon 86 punktów, 3 miejsce Włocławski KKK 65 punktów.

Zawodnicy z Malborka zdobyli łącznie 35 medali. Złote medale dla Malborka zdobyli; Igor Komasara, Franciszek Mogiłka, Julita Wiśniewska, Jan Ośko, Wiktoria Lewandowska, Mikołaj Kołodziejski, Wojciech Lipecki, Kacper Markowicz, Konrad Ostanówka, Hanna Urbańska, Karol Kozłowski, Kacper Majer. Srebrne medale; Kacper Majer, Jan Troch, Jan Ośko, Patryk Majer (dwa srebrne medale), Hanna Brzozowska, Natan Komasara, Lena Łyczkowska, Hubert Kosobucki, Arkadiusz Gliński, Gabriela Bogalecka, Ignacy Bajkowski. Brązowe medale zdobyli; Wiktoria Lewandowska, Maria Mogiłka, Iwo Apa (dwa brązowe medale), Karol Kozłowski, Jakub Szwedek, Liwia Wnuk, Karol Troch, Igor Bronowski, Lena Dębińska, Krzysztof Sawczuk.

Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Malborka pan Marek Charzewski. Sędzią głównym był shihan Wojciech Kunicki 5 dan Brand Chief of Poland.

Na zakończenie zawodów odbyły się dekoracje. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody.