Wtorek, 22 października 2024. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Złote rozpoczęcie sezonu Michaliny Kumkowskiej

2024-10-07 12:57:38 (ost. akt: 2024-10-07 12:58:53)

Z dwoma złotymi medalami wróciła z Gdyni zawodniczka Sekcji Pływackiej Malborskiego WOPR dziesięcioletnia Michalina Kumkowska. W zawodach pod nazwą Gdyńskie Delfinarium, które odbyły się w minioną sobotę, 5 października, udział wzięło ponad 600 zawodników z 23 klubów z całej Polski.

Każdy z zawodników miał możliwość dwukrotnego startu, a malborska pływaczka stanęła tym razem przez próbami sprinterskimi, pokonując dwie długości pływalni stylami dowolnym i motylkowym. W obu powalczyła z czasem, co zaowocowało dwoma nowymi rekordami życiowymi. Dystans 50m stylem dowolnym pokonała w czasie 34,71s, zaś popularnym delfinem ten sam dystans popłynęła w czasie 39,17s. Szczególnie ten drugi wynik Michaliny zasługuje na podkreślenia, bowiem kolejną na mecie pływaczkę pokonała aż o ponad 5s. Tak dobre wyniki zawodniczki MAL WOPR pozwoliły jej także na wywalczenie miana najlepszej dziesięciolatki zawodów i odebranie okazałego pucharu. Dobry początek sezonu doskonale prognozuje na zbliżające się miesiące startowe Michaliny. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy.