środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Inauguracja turnieju rozrywek Polskiej ligi Hokeja na Rolkach

2017-05-15 09:13:14 (ost. akt: 2017-05-15 09:15:22)

Jedną porażkę i dwa zwycięstwa odnotowali hokeiści Bombers Malbork w inaugurującym turnieju rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach 2017. W czterech turniejach malborski zespół będzie rywalizował o prawo gry w finale mistrzostw Polski, który odbędzie się w Świdnicy 23-25 czerwca.

Bombersi rywalizują w grupie północnej o jedno z dwóch miejsc dające prawo gry w finale. W eliminacjach rywalizuje 15 zespołów w trzech grupach - północnej, centralnej i południowej. Nasi zawodnicy grający w składzie: Maciej Mozołowski, Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radek Czerniewski, Michał Nawrocki, Mateusz Golik, Michał Sadowski, Piotr Sadowski, Maciej Mindak, Oskar Lehmann, Kacper Rózycki, Maciej Rompkowski, Gilbert Leśniak i Szymon Marzec wygrali wysoko z GKH Gdynia - 14:3, oraz z Roller Chojnice 15:6. Przegrali po wyrównanym meczu z faworytami, drużyną która w zeszłym sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski CCM Mad Dogs Sopot 6:7.

Kolejne rozgrywki już za tydzień w Chojnicach, 28 maja w Malborku oraz 11 czerwca także w Malborku. 20/21 maja młodzicy UKS Bombek będą rywalizowali o tytuł mistrza Polski w hokeju na rolkach w Bielsku Białej. Przypomnijmy nasi zawodnicy wygrywali w kategorii młodzika w roku 2013, 2014 i 2015, liczymy na wygraną w sezonie 2017. 3/4 czerwca na rolkowisku w Malborku rozegrany zostanie turniej międzynarodowy z udziałem drużyny z miasta partnerskiego Monheim. W turnieju rywalizować będzie 10 drużyn, ponad 200 młodych hokeistów.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.

informacja: Sławomir Nawrocki