Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Niecodzienna lekcja o Kanadzie

2017-05-11 11:05:45 (ost. akt: 2017-05-11 11:10:54)

We wtorek 9 maja 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Malborku mieli szansę uczestniczyć w niecodziennej lekcji języka angielskiego. Na zaproszenie nauczyciela języka angielskiego Daniela Olszewskiego w naszej szkole gościliśmy w tym dniu czworo studentów z Kanady. Przeprowadzili pasjonujące zajęcia, podczas których uczniowie dowiedzieli się wiele interesujących faktów na temat Kanady.

W trakcie prezentacji studenci przekazali informacje na temat położenia geograficznego, podziału administracyjnego oraz klimatu panującego w ich kraju. Następnie pokazali uczniom zwierzęta występujące w Kanadzie i będące symbolem tego kraju. Dowiedzieliśmy się, że niektóre z nich, np. niedźwiedź polarny czy bóbr znajdują się na kanadyjskich monetach.

Następna część prezentacji poświęcona była kulturze i dotyczyła mody, jedzenia oraz sportu. Niewątpliwą atrakcją była degustacja syropu klonowego oraz gra w hokeja. Uczniowie poznali też słynnych aktorów, piosenkarzy i sportowców pochodzących z Kanady.

Na koniec kanadyjscy goście przygotowali quiz wiedzowy, w którym każda dobra odpowiedź była nagrodzona małym upominkiem.

Dzięki tej niezwykłej lekcji uczniowie mieli kontakt z żywym językiem, a także w atmosferze dobrej zabawy poszerzyli swoją wiedzę na temat geografii i kultury Kanady.

informacja:
Anna Linkner-Suska, Daniel Olszewski