Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Historię miasta Malborka poznamy na wystawie w Muzeum Miasta Malborka

2024-07-05 22:00:16 (ost. akt: 2024-07-11 12:45:17)

UWAGA! Ze względu na skutki burzy, wystawa zewnętrzna "Malbork na kartach historii" jest chwilowo niedostępna.

Burmistrz Miasta Malborka oraz Dyrektor Muzeum Miasta Malborka zapraszają na wystawę plenerową pt. „Malbork na kartach historii”, którą można oglądać od dziś do października 2024 r. w ogrodzie Muzeum na ul. Kościuszki.

Oficjalnego otwarcie ekspozycji przedstawiającej najciekawsze wydarzenia z historii naszego miasta dokonali wicewojewoda pomorska Anna Olkowska-Jacyno, burmistrz Marek Charzewski i dyrektor MMM Tomasz Agejczyk. Ten ostatni podziękował również sponsorom i swoim pracownikom Tomaszowi Dróździe i Annie Kossarzeckiej za pomoc w przygotowaniu wystawy i ogromne serce przy opracowywaniu wszystkich szczegółów.

Na 62 planszach zobaczyć można najciekawsze wydarzenia z historii Malborka od średniowiecza do XX wieku. Jest to również pewien rodzaj kroniki miasta z podziałem na poszczególne lata z informacjami oraz zdjęciami lub ilustracjami. Wystawę wieńczy niezwykła panorama Starego Miasta.

Partnerami wystawy są: Archiwum Państwowe w Gdańsku, Kulturreferat für Westpreußen, Posener Land und Mittelpolen, Westpreußisches Landesmuseum in Warendorf, Stowarzyszenie „Malbork wczoraj i dziś”.

Sponsorami wydarzenia: Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Gospodarstwo Rolne „Delta-Agro”, Przedsiębiorstwo „Nogat” Sp. z o.o., Leier Polska S.A., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku Sp. z o.o., ECO Malbork Sp. z o.o., Spiżarnia Malborska.