Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Brąz pływaka Dawida Patoki w Puławach

2024-07-02 14:18:42 (ost. akt: 2024-07-02 14:20:14)

Wakacje dla pływaków to czas najważniejszych startów w sezonie. To właśnie w wakacyjne dwa miesiące odbywają się wszystkie rocznikowe Mistrzostwa Polski. Nic dziwnego zatem, że zawody w Puławach, które odbywają się pod koniec czerwca, gromadzą na starcie pokaźną liczbę pływaków z całego kraju. Dodatkowych atutem tych zawodów jest fakt, że odbywają się one na długiej, 50 metrowej pływalni, czyli takiej na jakiej przychodzi walczyć pływakom na mistrzostwach Polski.

W zawodach pod nazwą Otwarte Mistrzostwa o Puchar Prezydenta Puław w Pływaniu, które odbyły się w sobotę 29 czerwca, startował też malborczyk, zawodnik MAL WOPR Malbork, szesnastoletni Dawid Patoka. Dla naszego pływaka był to sprawdzian aktualnego stanu przygotowania do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli mistrzostw Polski juniorów 16 lat, które odbędą się w połowie lipca w Lublinie. Do samego startu jest jeszcze co prawda trochę czasu, ale ten kontrolny start w Puławach z pewnością pokazał aktualną formę Dawida i ewentualne wytyczne do dalszej pracy treningowej.

Forma naszego zawodnika jest co najmniej zadowalająca. W obu startach spisał się on bardzo dobrze, przywożąc z Puław brązowy medal oraz piąte miejsce. Na trzecim stopniu podium, z czasem 2:31,50 stanął po występie w swojej koronnej konkurencji jaką jest 200m stylem grzbietowym, zaś miejsce piąte zajął w wyścigu na 200m stylem zmiennym, gdzie uzyskał czas 2:28,70. W obu swoich startach uzyskał wyniki zbliżone do swoich rekordów życiowych uzyskiwanych na długiej pływalni. Rokuje to bardzo dobrze przed zbliżającymi się mistrzostwami, liczymy w nich na dobry, rzetelny wynik naszego reprezentanta.