Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Ada Zawadzińska o biegu Wings For Life

2017-05-09 10:27:44 (ost. akt: 2017-05-10 09:37:35)

"Jeśli usłyszę kiedykolwiek gdzieś nazwę Wings For Life, na pewno pojawi się wielki uśmiech na mojej buzi i przeleci przed oczyma masa wspomnień. Tak naprawdę ciężko jest opisać w słowach rozmach i atmosferę tego wydarzenia. 7 maja br. wraz z ekipą z Malborka mieliśmy okazję wziąć udział biegu i chociaż w naszej drużynie były osoby biorące udział w maratonach, zawodach itd., w tego rodzaju biegu w większości braliśmy udział po raz pierwszy. Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem!

Jesteśmy mile zaskoczeni wsparciem miasta Malbork, zapewnieniu nam akcesoriów reprezentacyjnych w postaci gadżetów z logiem naszego miasta i wdzięczni burmistrzowi Markowi Charzewskiemu za zasponsorowanie autobusu, którym nasza reprezentacja udała się do Poznania. Autobus zapewnił nam wysoką frekwencję i dotarcie na czas oraz przyczynił się do naszej wspólnej drużynowej integracji.

Na miejscu wspierał nas i kierował w niektórych działaniach organizacyjnych Michał Ławryszek - konsultant do spraw osób niepełnosprawnych w Malborku oraz stały bywalec Wings for Life. Tam malborska ekipa pod patronatem Fundacji Jedyna-Taka złączyła się w zgraną i pełną pozytywnej energii drużynę o tej samej nazwie ''Jedyna-Taka''... i naprawdę byliśmy Jedyni Tacy!

W znakomitych humorach, jednolitych barwach i sportowej atmosferze cała nasza drużyna ruszyła w ucieczkę przed metą, czyli samochodem pościgowym, którym kierował Adam Małysz.

Emocje były niesamowite, a mnie rozpierała duma z każdego naszego zawodnika. Dali z siebie wszystko i przyczynili się do postępu badań nad rdzeniem! To jest niesamowite!

Gdybym miała podać miejsce na najlepszą integrację lub miejsce, do którego zabrałabym już małe dzieci, by zobaczyły jedność wszystkich ludzi i radość, byłby to właśnie bieg Wings For Life. Różnorodność, akceptacja, wsparcie i brak barier międzyludzkich na wszystkich płaszczyznach! Takiego czegoś nie da się opisać słowami, to trzeba przeżyć.

Jako drużyna z Malborka przeżyliśmy niesamowity czas i zaprzyjaźniliśmy się do tego stopnia, że niewykluczone są nasze inne wspólne przedsięwzięcia. Myślę, że wiele się sami od siebie również nauczyliśmy podczas tej podróży. Jeszcze przez długi czas będziemy komentować wydarzenia z tego dnia i na pewno zachęcać wszystkich do udziału w kolejnym biegu za rok. Imprezy tego formatu, w tak szczytnym celu, jak badania nad rdzeniem kręgowym, łączą ludzi o wielkich sercach, pasji, ludzi otwartych na drugiego człowieka.

Wszystkim z całej Polski, którzy zechcieli przyłączyć się do drużyny Jedyna-Taka, ogromnie dziękuję. Dziękuję Kasi Wojtaszek Galińskiej i wszystkim z Fundacji Jedyna-Taka za tą atmosferę, za jedność drużynową na miejscu, rzeczywiście bez barier. Maćkowi Florkowi za wprowadzenie tanecznej atmosfery, dziękuję cudownym członkom drużyny z Malborka: Michałowi Ławryszkowi, Marcinowi Waniewskiemu - nie tylko nauczycielowi, ale i ''Coaching Waniewskiemu", który wspierał nas swoim sportowym doświadczeniem, radami i pomocą, Jackowi Kasztelanowi, dietetykowi Arturowi Jankowiczowi, Przemysławowi Bychowskiemu (JodSen) - pochodzącemu z Malborka raperowi, który ma na koncie kilka płyt, Katarzynie De Guzman, Bożenie Zawadzińskiej, Marcie Matylewskiej-Stec, Mateuszowi Hawryszkiewiczowi, Radkowi Maślak, Darowi Hawryszkiewiczowi, Marcie Orłowskiej, Karolinie Linczerskiej ... Również podziękowania dla bocciasport.com za ufundowanie malborskim zawodnikom suplementów marki Olimp oraz firmie McDonald's za dostarczenie wody.

Gratuluję dobrych wyników - Malbork górą!

To był niezapomniany i pełen przygód czas! Widzimy się za rok!"

relacja: Adrianna Zawadzińska, Miss Polski na Wózku 2017
zdjęcia: archiwum uczestników biegu