Poniedziałek, 15 lipca 2024. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Malbork na kartach historii - MMM zaprasza na kolejną wystawę

2024-06-27 10:36:23 (ost. akt: 2024-06-27 10:37:25)

Burmistrz Miasta Malborka oraz Dyrektor Muzeum Miasta Malborka serdecznie zapraszają na wystawę plenerową pt. „Malbork na kartach historii”.

Malbork kojarzy się zazwyczaj z potężną, średniowieczną warownią krzyżacką dominująca nad nizinnymi Żuławami. Malbork to jednak nie tylko zamek, to miasto, którego historia sięga 1286 roku. Malbork i jego okolice posiadają również niezwykle bogatą przeszłość przed lokacyjną. Na południe od miasta spotykamy bowiem ślady osadnictwa już od czasu młodszej epoki kamienia. Na szczególną uwagę zasługuje cmentarzysko z okresu wpływów rzymskich w Wielbarku tzw. kultury wielbarskiej. Na 60 tablicach ukazane zostaną najciekawsze wydarzenia z historii miasta od średniowiecza do XX wieku.

Wystawa jest swoistą podróżą w czasie do najciekawszych wydarzeń z historii, często mało znanych a to wszystko zilustrowane bardzo ciekawymi pamiątkami. Wystawę będzie można oglądać od 6 lipca do października 2024 r. w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka.

Partnerami wystawy są: Archiwum Państwowe w Gdańsku, Kulturreferat für Westpreußen, Posener Land und Mittelpolen, Westpreußisches Landesmuseum in Warendorf, Stowarzyszenie „Malbork wczoraj i dziś”

Sponsorami wydarzenia: Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Gospodarstwo Rolne „Delta-Agro”, Przedsiębiorstwo „Nogat” Sp. z o.o., Leier Polska S.A., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku Sp. z o.o., ECO Malbork Sp. z o.o., Spiżarnia Malborska.
http://m.82-200.pl/2024/06/orig/na-kartach-historii-10606.jpg