Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

"Zamień Kwiatka na Pomoc dla Zwierzaka" - Sukces Szkolnej Akcji Charytatywnej

2024-06-25 14:23:54 (ost. akt: 2024-06-25 14:25:16)

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku po raz kolejny udowodniła, że ma wielkie serca. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2023/2024 zorganizowano akcję "Zamień Kwiatka na Pomoc dla Zwierzaka", której celem było wsparcie Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Reks".

W ramach inicjatywy, uczniowie i ich rodziny zachęcani byli do przekazania symbolicznej złotówki lub darów rzeczowych na rzecz zwierząt zamiast tradycyjnych kwiatów i czekoladek dla nauczycieli. Dzięki tej inicjatywie udało się zebrać imponującą sumę 1870 zł oraz dużą ilość karmy.

"Jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za tak ogromne wsparcie. To piękny przykład, jak małe gesty mogą przekształcić się w realną pomoc dla potrzebujących zwierząt,” podsumowuje dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9.

Dzięki uczniom i ich rodzinom, Stowarzyszeniu "Reks" będzie łatwiej sprostać wyzwaniom, z którymi się zmaga.

Stowarzyszenie "Reks" działa na rzecz opieki nad chorymi i bezdomnymi zwierzętami, oferując im schronienie, opiekę medyczną oraz wsparcie w znalezieniu nowych domów. Zebrane fundusze i dary pomogą stowarzyszeniu kontynuować tę ważną pracę.


Akcja "Zamień Kwiatka na Pomoc dla Zwierzaka" nie tylko przyniosła konkretne wsparcie, ale także wzmocniła poczucie wspólnoty i odpowiedzialności społecznej wśród uczniów. To dowód na to, że młode pokolenie jest gotowe angażować się w działania na rzecz innych i dążyć do pozytywnych zmian w społeczeństwie.