Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Noc Świętojańska w Parku Północnym

2024-06-23 07:55:27 (ost. akt: 2024-06-23 15:34:53)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

W sobotę, 22 czerwca, mieszkańcy oraz turyści mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – Nocy Świętojańskiej.

Impreza rozpoczęła się pod Sklepami Cynamonowymi, skąd uczestnicy przeszli do amfiteatru w Parku Północnym. Na trasie przygotowano liczne scenki, które wprowadzały uczestników w świat mitycznych słowiańskich bóstw i legend.

Organizatorzy, czyli Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Sklepy Cynamonowe, Teatr Dwa Słowa, Zespół Impuls oraz "Dziewczyny z Łaciny", zadbali o to, by każde przedstawienie było nie tylko barwne, ale i zaskakujące dla widzów. Po zachodzie słońca, w atmosferze pełnej magii i tajemnicy, publiczność mogła jeszcze głębiej przenieść się w świat dawnych wierzeń i opowieści.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był koncert Kociewskiej Orkiestry Dętej "Torpeda" z Tczewa, który odbył się przy ognisku. Melodie orkiestry stworzyły niezwykłą oprawę muzyczną, doskonale współgrającą z panującą atmosferą.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyciągając zarówno starszych, jak i młodszych uczestników. Był to czas pełen radości, a obecni mogli wspólnie odkrywać piękno słowiańskiej tradycji.