Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Jarmark różności i barwny korowód na rozpoczęcie kolejnej edycji Jarmarku Świętego Jana

2024-06-21 22:06:08 (ost. akt: 2024-06-21 22:10:23)

Autor zdjęcia: Łukasz Mocek

Przedostatni weekend czerwca upływa w Malborku pod hasłem Jarmarku św. Jana. Od piątku 21 do niedzieli 23 czerwca na Wałach von Plauena można odwiedzić Jarmark Różności i wziąć udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Muzeum Zamkowe.

W piątkowe popołudnie 21 czerwca, uroczyście rozpoczął się Jarmark Świętego Jana w Malborku, tradycyjnie zainaugurowany barwnym korowodem. Wydarzenie to, które gromadzi mieszkańców i turystów, jest wspólną inicjatywą Parafii Św. Jana Chrzciciela, Urzędu Miasta Malborka, Muzeum Zamkowego w Malborku, Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, Powiatu Malborskiego oraz Sklepów Cynamonowych.

Korowód wyruszył spod Kościoła Św. Jana Chrzciciela, przechodząc ulicami Piłsudskiego, przez Rondo Solidarności, ulicami Piastowską i Starościńską. Uczestnicy mogli podziwiać barwne stroje i scenki rodzajowe, a przed Sklepami Cynamonowymi czekał poczęstunek dla młodszych i starszych.
Po dotarciu na Wały von Plauena, uczestnicy korowodu zostali przywitani przez przedstawicieli organizatorów, którzy oficjalnie otworzyli jarmark.

Kolejne atrakcje czekają na nas w sobotę - Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Malborskiego, warsztaty plecenia wianków, parada jachtów na rzece Nogat, występ Tczewskiej Formacji Szantowej, a wieczorem przemarsz z wiankami i latarenkami do amfiteatru w parku, puszczanie wianków i wspólne ognisko. A na zakończenie dnia w tym samym miejscu odbędzie się Koncert Kociewskiej Orkiestry Dętej „Torpeda”.

W niedzielę o 10.00 księża orioniści zapraszają na mszę święta odpustową w parafii św. Jana Chrzciciela.