Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Laureaci i finaliści Wielkiego Maratonu Czytelniczego z SP9

2024-06-18 10:29:48 (ost. akt: 2024-06-18 10:31:47)

Po raz pierwszy uczniowie – czytelnicy z SP nr 9 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pod nazwą Wielki Maraton Czytelniczy. A jest to konkurs, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów oraz rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem tekstu książki.

Uczestnicy "maratonu czytelniczego", podzieleni na cztery grupy wiekowe mieli do przeczytania w ciągu roku szkolnego kilka książek z których przeprowadzano co miesiąc test znajomości, składający się z 20 pytań.

I tak czytelnicy "dziewiątkowej" biblioteki w przeciągu tych wszystkich miesięcy bardzo dobrze napisali testy ze znajomości podanych lektur. Oznaczało to, że - Iga Kratewicz została laureatką Wielkiego Maratonu Czytelniczego, Lena Mikołajczyk i Nikola Pietranis finalistkami, a Dawid Bączek został wyróżniony w Wielkim Maratonie Czytelniczym. Cała czwórka wraz ze szkolnymi opiekunami p. Adamem Liszewskim i p. Janiną Łańko została zaproszona na uroczystą galę wojewódzką w dn.11 czerwca do ECS w Gdańsku. Nagrodzeni czytelnicy przybyli z całego kraju, (udział w konkursie wzięło ponad 8000 uczniów) a wśród nich i "dziewiątkowicze". Na uczestników gali czekały liczne atrakcje: występ iluzjonisty Tomasza Juszy z ,,Mam Talent’’, prezentacje multimedialne i występy wokalno-artystyczne w wykonaniu trójmiejskich uczniów. Warto nadmienić, że konkurs WMC honorowym patronatem objęli - Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska.

Wszystkim szkolnym uczestnikom tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego wypada pogratulować książkowej wiedzy.

Tekst i foto - Adam Liszewski SP9