Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

BURSZTYNKI na XI EDT w Malborku

2017-05-09 09:38:48 (ost. akt: 2017-05-10 13:27:27)

6 i 7 maja 2017r. w Malborku odbywały się XI Europejskie Dni Tańca, w których uczestniczyły również malborskie Bursztynki. Poniżej relacja Celiny Pacanowskiej:

Zespoły zjechały z całej Polski, poziom Festiwalu jest na bardzo wysokim poziomie. Zespoły nasze brały udział w kilku kategoriach tańca, i tak:
-w kat. do 11 lat taniec współczesny, Ada Śpiewak i Eliza Kościelska zdobyły III miejsce, a grupa CALINECZKI w kat. IFT wytańczyły V miejsce.
-w kat. 12-15 lat taniec współczesny duety, Małgorzata Zając i Natalia Nowakowska zdobyły IV miejsce, natomiast w kat IFT Ada Kratewicz i Zuzanna Wąsik otrzymały VI miejsce, zespół BURSZTYNKI JUNIOR w kat. IFT wytańczyły VII miejsce.
-Najstarsza grupa BURSZTYNKI w kat. IFT powyżej 15 lat otrzymały V miejsce.
-Grupa tańczących rodziców to BURSZTYNKI MAX zdobyły III miejsce.

Jestem dumna z całej rodziny bursztynkowej, dziękuję za zaangażowanie, oraz pomoc w przygotowaniu auli do Festiwalu. BURSZTYNKI MAX (rodzice) nawiązali już kontakty z grupą z Karsina i w najbliższą sobotę jadą na gościnne występy, w czerwcu szykują się na Festiwal dla FUN 30+ do Wrocławia. Dlatego warto brać udział w różnych Festiwalach i nawiązywać jak najwięcej tak wspaniałych kontaktów.

Dziękuję serdecznie Panu Arturowi Latkiewicz, który był z nami od rana do późnych godzin nocnych, po to aby jak zwykle zrobić nagrania oraz zdjęcia pamiątkowe dla całej grupy. Dzięki takiemu rodzicowi biblioteka płyt CD pięknie oprawiona i opisana jest coraz większa.