Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

W najbliższy weekend Malbork zaprezentuje się na Dniach Hanzy w Gdańsku

2024-06-10 08:56:38 (ost. akt: 2024-06-10 09:07:40)

Od 13 do 16 czerwca w Gdańsku odbędą się 44. Międzynarodowe Dni Hanzy, w których udział weźmie również Malbork. Nasze miasto zaprezentuje się wraz z Muzeum Zamkowym na własnym stoisku, a w sobotę o godz. 12.15 na scenie na Targu Węglowym wystąpi zespół Balbiny. Impreza ta wraca na Pomorze po 27 latach, taki zjazd odbył się już w Gdańsku w roku 1997. Było to bezpośrednio związane ze świętowaniem okrągłych 1000. urodzin tego miasta.

Dni Hanzy to 4 dni doskonałej zabawy i możliwości zapoznania się z tradycjami i zwyczajami innych miast europejskich. Jak informuje oficjalna strona Gdańska, miasto wolności i solidarności odwiedzą przedstawiciele blisko 100 miast z 14 krajów Europy, zamieniając Gdańsk w wielokulturowy tygiel, gdzie historia spotyka się z teraźniejszością. Motto tegorocznego zjazdu to “Zmiana zaczyna się tutaj”. To wydarzenie przyniesie wizję europejskiej współpracy i wspólnego dążenia do stworzenia lepszego, bardziej zrównoważonego jutra.

Miasteczko hanzy złożone będzie z kilkudziesięciu domków oraz kilku scen na Targu Węglowym. To tam będzie można spotkać przedstawicieli innych, hanzeatyckich miast – zamienić z nimi słowo lub dowiedzieć się więcej o miejscach, z których pochodzą. Ale to nie wszystko. Całemu wydarzeniu towarzyszyć będę liczne parady, występy muzyczne na scenie czy obecność osób w charakterystycznych dla ich tradycji, często historycznych, strojach.

W czasie imprezy organizowane jest również spotkanie młodzieży w ramach Młodej Hanzy, na którą pojedzie również dwóch przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta Malborka.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Malborka do udziału w Dniach Hanzy i odwiedzeniu malborskiego stoiska oraz na koncert Balbin. Jarmark Hanzeatycki będzie otwarty 14-15 czerwca w godzinach 10:00-18:00 i 16 czerwca w godzinach 10:00-16:00. Czekamy na Państwa od piątku do niedzieli!

Dokładny program Hanzy znajdą Państwo TUTAJ

na podstawie informacji ze strony www.gdansk.pl