Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

6 w 6 na 6 (Szachowa Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6)

2024-06-06 13:06:06 (ost. akt: 2024-06-06 14:21:43)

04 czerwca odbyły się 6. Szachowe Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Malborku. W tegorocznym turnieju wzięło udział 43 zawodniczek i zawodników z SP katolickiej, SP w Starym Polu, SP 8, SP 9 i oczywiście z SP 6, walczących na dystansie 7 rund.

Zawody otworzył pan dyrektor SP 6 Krzysztof Keński, a sędziował pan Marek Dackiewicz z MCKiE. Atmosfera rozgrywek była pełna skupienia i zaangażowania, trudne i zaciekłe partie czasem trwały bardzo długo, a ciekawe rozegrania były nagradzane brawami. Mogłoby się wydawać, że szachy to taka spokojna dyscyplina, ale zawodnikom i obserwatorom dostarczyła wielu emocji i przyspieszała bicie serc!

W toku walk wyłoniła się czołówka szachistek i szachistów szkół podstawowych.

W kategorii klas młodszych:
- Mistrzem został Wojciech Lipecki z SP 8,
- Wicemistrzem została Karmelita Magiera z SP 6,
- trzecie miejsce zajął Natan Komasara z SP 6.

W kategorii klas starszych:
- Mistrzem został Igor Filipczak z SP 6,
- Wicemistrzem została Gabriela Bogalecka SP katolickiej,
- trzecie miejsce zajął Igor Komasara z SP 6.

Najlepszymi wśród dziewcząt zostały Mistrzynie:
- Karmelita Magiera z SP 6 (klasy młodsze),
- Gabriela Bogalecka z "katolika" (klasy starsze).

Poniżej wyniki rozgrywek:
Kategoria 0 – III – | Kategoria IV – VIII –

Po zakończeniu rozgrywek, zwycięzcy z rąk pana Krzysztofa Keńskiego otrzymali puchary, medale, dyplomy i bony upominkowe. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział.

Gratulacje dla zwycięzców za sukcesy, ale gratulacje należą się wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za odwagę, wspaniałe walki, zachowanie zimnej krwi, umiejętność podniesienia głowy po przegranej, umiejętność docenienia przeciwnika i kulturę „królewskiej” gry! Wszyscy jesteście zwycięzcami!

Sukcesy są świetną zdobyczą, ale najważniejsze, że podczas rozgrywek i przerw pomiędzy kolejnymi rundami, młode szachistki i szachiści mogli się poznać i nawiązać nowe przyjaźnie. Podczas Mistrzostw mogliśmy poczuć się jak wielka szachowa rodzina!

Organizatorzy dziękują dzieciom i młodzieży za udział, opiekunom za przygotowanie i wspieranie swoich zawodniczek i zawodników! Panu dyrektorowi, Radzie Rodziców i rodzicom dzieci uczestniczących w zajęciach kółka szachowego w SP 6 za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród! Obsłudze szkoły za ogromną i ciężką pracę! Naszej najfajniejszej zawodniczce Patrycji za pomoc w sędziowaniu i miłość do szachów, oraz wolontariuszom za pomoc! Brawa dla wszystkich! Do zobaczenia za rok!

Marek Dackiewicz - MCKiE
Mariusz Dudek – SP 6 Malbork


http://m.82-200.pl/2024/06/orig/zwyciezcy-klasy-4-8-10544.jpg
http://m.82-200.pl/2024/06/orig/zwyciezcy-klasy-0-3-10543.jpg
http://m.82-200.pl/2024/06/orig/mistrzynie-10542.jpg