Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Dzień Sportu i Dzień Dziecka w SP9

2024-05-31 10:54:10 (ost. akt: 2024-05-31 10:56:01)

29 maja, br. Szkoła Podstawowa nr 9 obchodziła na swoich terenach sportowych ,,Dzień Sportu’’ – powiązany z nadchodzącym 1 czerwca ,,Dniem Dziecka’’.

Ważnym celem tego wydarzenia było zachęcanie uczniów do aktywności ruchowej i kształtowanie wśród nich zachowań prozdrowotnych.

Tegoż dnia od godziny 8:00 uczniowie z klas 0-III na trawiastym boisku szkolnym pod opieką swoich pań wychowawczyń mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach np. grach zwinnościowo-zręcznościowych i zabawach ruchowych. Wszyscy uczniowie z klas IV-VIII wzięli udział w konkurencjach indywidualnych jak: np. bieg: 10 x 5 m, skok w dal z miejsca, a następnie w konkurencjach drużynowych - piłka koszykowa chłopców i dziewcząt czy inne gry.
Na zakończenie uczestnicy zawodów mogli posilić się herbatką ,,Ice Tea’’, lemoniadą oraz lodami z okazji obchodzonego również tego dnia - ,,Dnia Herbaty’’ organizowanego przez szkolny ,,starszy’’ wolontariat – w tzw. Kąciku Orzeźwienia.
Podsumowując, uczniowie radośnie spędzili ten dzień na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. Była świetna zabawa i mnóstwo radości.

Dziękujemy pomysłodawcom za zorganizowanie tej wartościowej akcji. Zawody zorganizowali nauczyciele: p. Grzegorz Esz, Mirosław Cieślik, p. Marzena Kratewicz, p.Katarzyna Mattern, p.Monika Pozorska, p.Marzena Nowakowska, p.Maria Milczarek, p.Magdalena Chaja i p.Monika Tyborska.

Tekst, info – Adam Liszewski/SP9