Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

U3W zakończył kolejny rok akademicki

2024-05-29 21:09:28 (ost. akt: 2024-05-29 21:15:14)

29 maja br. Uniwersytet 3 Wieku działający przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji zakończył kolejny rok akademicki. Sala konferencyjna Szkoły Łacińskiej pękała wręcz w szwach, słuchacze chcieli spotkać się po raz ostatni przed wakacyjną przerwą.

Uroczystość poprowadziła koordynator U3W Agata Szumska, która w pierwszej kolejności podziękowała swojej poprzedniczce Teresie Żelazo. Wraz z wiceburmistrzem Janem Tadeuszem Wilkiem, dyrektor MCKiE Małgorzatą Badziong i członkiniami Rady wręczała również podziękowania dla instruktorów prowadzących zajęcia, dla najdłużej „studiujących” i najstarszych osób, podziękowania za pomoc i wsparcie oraz za stworzenie prac plastycznych prezentowanych na wystawie towarzyszącej uroczystości. Podziękowania otrzymali także członkowie zespołu „Z Górki” na czele z Danutą Pozorską, którzy przyjęli je śpiewająco.

Wśród gości specjalnych byli również wicestarosta Dariusz Rowiński, przewodniczący Rady Seniorów Bogdam Mąder, koordynatorka U3W w Sztymie Agnieszka Perehuda, kierownik ds. edukacji artystycznych dzieci i dorosłych oraz radna powiatowa Maria Seibert jak również Naczelnik Wydziału Spraw Społecznym Urzędu Miasta Malborka Sylwia Starosta-Romańczuk.

- Wasza determinacja, pasja i chęć ciągłego rozwoju stanowią niezwykłą inspirację dla wszystkich członków naszej społeczności akademickiej. A Wasze osiągnięcia są dowodem na to, że nauka nie zna wieku i każdy z nas ma ogromny potencjał do odkrywania i zdobywania wiedzy – powiedział Agata Szumska i podziękowała wszystkim za zaangażowanie, życzliwość i inspirującą postawę.

Na zakończenie zebrani mogli zobaczyć fotowspomnienia z minionego roku i obejrzeć obrazy namalowane przez słuchaczy.