Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Dziewczyny z Malborka vicemistrzem XXIV Licealiady

2024-05-28 14:15:51 (ost. akt: 2024-05-28 14:18:02)

Drużyna dziewcząt Zespołu Szkól Technicznych w Malborku - została V-ce mistrzem XXIV "LICEALIADY" województwa pomorskiego który został rozegrany w dniu 27 maja w Tczewie- wygrywając w grupę eliminacyjną po remisie z drużyną 3-3 z Kościerzyny i zwycięstwem 4-1 z IX LO w Gdańsku.

Poniżej relacja trenera koordynatora Klas Sportowych, Henryka Pawłowskiego:

W meczu finałowym przegraliśmy 1-5 z drużyną II -LO w Tczewie do której grają zawodniczki z Centralnej Ligi Juniorów Pogoni Tczew 1-5.Należy nadmienić że nasze dziewczyny zagrały w 8-osobowym składzie w eliminacjach dwa mecze jeden po drugim przy bardzo wysokiej temperaturze.

Jestem dumny z postawy naszej drużyny która pomimo zmęczenia i odniesionych urazów wywalczyła srebrne medale w tych rozgrywkach. Chciałbym podziękować również wszystkim naszym trenerom ,którzy przygotowywali je do tej rywalizacji w codziennych treningach. Na tym Turnieju -wspierały nas i dopingowały dwie absolwentki naszej szkoły które w 2022 r. wygrały Finał Wojewódzki w Lęborku z drużyną z Tczewa i jest to bardzo miłe i świadczy o przywiązaniu ich do młodszych koleżanek.

Skład drużyny: Paulina Justa, Oliwia Barecka, Michalina Dzieciuch,Dominika Murawska,Zuzana Gil Julia Wodzińska,Nikola Strycharz,Nadia Jędrzejewska