Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Po finale konkursu FilmujeMY w SP nr 2

2024-05-27 08:58:20 (ost. akt: 2024-05-27 09:10:14)

24 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Malborku odbył się finał pierwszego ogólnopolskiego konkursu filmowego dla szkół podstawowych „FilmujeMy”. Wydarzenie miało Honorowy Patronat Burmistrza Miasta Malborka i patronat medialny Radia Malbork. „FilmujeMy” to konkurs kuratoryjny, co oznacza, że jego laureaci otrzymają na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej dodatkowe 3 punkty.

Do zabawy zgłosiły się 34 szkoły z całej Polski, które za zadnie miały nagrać film o tematyce „Czyńmy dobro”. W półfinale znalazło się 25 szkół. W tym etapie filmy zostały opublikowane w Internecie na kanale YouTube konkursu. Szkoły oceniały siebie nawzajem, przyznając punkty współzawodnikom. 9 najlepszych filmów trafiło do głosowania finałowego, w którym głosowało profesjonalne jury. W ten sposób zostali wyłonieni laureaci, a ich miejsca poznaliśmy podczas finałowej gali:

1 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku, koło filmowo-fotograficzne z filmem „Superbohaterka”2 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie, grup Wieżyczki z filmem „Wróżka dobruszka”
3 miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Arkadego Fiedlera w Nowem, grupa Fiedler TV z filmem „Kosmici w poszukiwaniu dobra”Finał był nadawany na żywo w serwisie YouTube i obfitował w wiele niespodzianek. Zapraszamy do obejrzenia nagrania z tego wydarzenia.


Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

tekst: Maciej Kloc
zdjęcia: Patrycja Buglewska, Nikola Czaja, Maciej Kloc