Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Rozstrzygnięcie etapu gminnego w konkursie plastycznym pt.: „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” – edycja 2024

2024-05-13 12:53:46 (ost. akt: 2024-05-20 12:14:48)

Kolejny już raz Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku zorganizował konkurs plastyczny na szczeblu wojewódzkim pt. „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”, do którego zaprosił uczniów szkół podstawowych z województwa pomorskiego.

Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkół na terenie gmin województwa pomorskiego profilaktyki związanej z zagrożeniami wypadkowymi i zdrowotnymi występującymi w gospodarstwach rolnych, zapobieganie wypadkom wśród dzieci i młodzieży, zaznajomienie ich z podstawowymi zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych prac w gospodarstwach rolnych.

Malborskie szkoły uczestniczące w konkursie przeprowadziły prelekcje na podstawie materiałów szkoleniowych przygotowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. Po zapoznaniu swoich podopiecznych z najważniejszymi kwestiami na temat bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych oraz z zasadami konkursu, młodzi artyści, wspomagając się zdobytą wiedzą, przystąpili do przedstawienia swoich myśli na papierze. Prace plastyczne mogły zostać wykonane dowolną techniką – wszystko zależało od ich kreatywności oraz indywidualnego pomysłu na przedstawienie zagrożeń wypadkowych występujących podczas prac na polu i w zagrodzie.
Do etapu gminnego wpłynęło łącznie 18 prac uczniów z malborskich podstawówek. Komisja konkursowa w dwóch kategoriach wytypowała następujące prace do dalszego (wojewódzkiego) etapu konkursu:

W kategorii uczniów klas I – III:
- Ksawery Kiełkowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku
- Amelia Topolska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku
- Emilia Kloskowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku

W kategorii uczniów klas IV – VI:
- Hanna Nadworna – Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
- Yahor Smaliakou– Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku
- Lena Pawella – Szkoła Podstawowa nr 1 w Malborku

Uroczysty finał konkursu zaplanowano w czerwcu 2024 roku. O dokładnym terminie oraz szczegółach spotkania Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku poinformuje w późniejszym terminie Dyrektorów Szkół, których uczniowie zostali laureatami wyróżnionymi na etapie wojewódzkim.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przekazane prace oraz za wkład włożony w ich wykonanie. Swoje podziękowania kierujemy również do nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku za przygotowanie uczniów do konkursu.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesu w kolejnym etapie konkursu.