Niedziela, 19 maja 2024. Imieniny Celestyny, Iwony, Piotra

Udany występ Kamila Czarnoty na Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym

2024-05-06 09:07:38 (ost. akt: 2024-05-06 09:08:41)

Blisko 200 zawodników z 17 klubów, stawiło się 27 kwietnia w Opolu, by tam rywalizować o tytuły mistrzów Polski w 57 Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. W ciągu dwóch dni trwania mistrzostw, pływalnia Wodna Nuta była areną wielu doskonałych wyników i fantastycznej walki najlepszych polskich ratowników. W ekipie Gdańskiego Ratownictwa Wodnego wystartował w Opolu zawodnik Sekcji Pływackiej MAL WOPR, osiemnastoletni Kamil Czarnota.

Malborczyk spisał się na nich doskonale. Zaprezentował nie tylko wysoki poziom wyszkolenia ale także doskonałą kondycję i wytrzymałość. Kamil startował bowiem na zawodach aż dziewięciokrotnie, w tym trzykrotnie w konkurencjach sztafetowych. Tradycyjnie najlepiej spisał się w konkurencji 200m z przeszkodami, w której w kategorii junior zajął 9 miejsce. Równie dobrze zaprezentował się w tej samej konkurencji ale na dystansie dwukrotnie krótszym, gdzie był dziesiąty. Tuż za pierwszą dziesiątką uplasował się w konkurencji 200m super ratownik, a miejsce 15 zajął na 50m holowanie manekina. Nieco dalej zakończył wyścig na 100m ratowanie manekina z pasem, w którym zajął miejsce 21. Wraz z kolegami walczył także w konkurencjach sztafetowych 4 x 50 sztafeta mix, 4 x 25m holowanie manekina oraz 2 x 12m rzut liną, w których zajmowali odpowiednio 9, 11 i 12 miejsce. Podsumowując występ Kamila na tak dużej imprezie, która zgromadziła na starcie najlepszych i najbardziej doświadczonych ratowników, należy podkreślić obok bardzo dobrych wyników sportowych chęć rozwoju i samodoskonalenia naszego zawodnika. W klasyfikacji generalnej zajął 10 lokatę na 35 sklasyfikowanych zawodników. Kamil od kilku lat startuje w coraz większej liczbie zawodów ratowniczych, co z pewnością daje mu nowe umiejętności i nawyki. A zważywszy, że w najbliższym sezonie letnim, będzie czuwać nad bezpieczeństwem kąpiących się na plaży w Krynicy Morskiej, wpłynie to na jego właściwą postawę i odpowiedzialność w pracy.