Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Michalina Kumkowska z MAL WOPR najlepszą pływaczką w województwie

2024-04-29 11:58:51 (ost. akt: 2024-04-29 12:05:35)

W niedzielę, 28 kwietnia, zakończyły się zmagania najmłodszych pływaków w Lidze Województwa Pomorskiego. Po drugiej rundzie zmagań, która odbyła się w Chojnicach, równych sobie nie miała obiecująca pływaczka MAL WOPR, dziesięcioletnia Michalina Kumkowska. Nasza pływaczka zdominowała rywalizację najmłodszych zawodniczek z rocznika 2014, wygrywając klasyfikację generalną z przewagą aż 127pkt. Michalina, w dwóch najwyżej punktowanych startów z obu rund wywalczyła 517 pkt FINA, kolejna pływaczka osiągnęła pułap 390pkt, a trzecia w zestawieniu - 370pkt.

W Chojnicach wszystkie dziesięciolatki startowały w dwóch obowiązkowych konkurencjach - 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym. W pierwszej z nich malborska pływaczka musiała uznać wyższość zawodniczki z Gdyni, ale w kolejnym występie na 100m stylem zmiennym wygrała już zdecydowanie. Czas, który uzyskała (1:29,23s), to oczywiście nowy rekord życiowy i czas na złoty medal. W podsumowaniu Ligi z dorobkiem trzech złotych i jednego srebrnego medalu, Michalina nie tylko została najlepszą dziesięciolatką naszego województwa, ale także wywindowała MAL WOPR na 3 miejsce w klasyfikacji medalowej w gronie 12 klubów zdobywających medale. Tytuł najlepszej pływaczki województwa pomorskiego w gronie 74 zawodniczek to pierwszy tak poważny sukces Michaliny, która dopiero od stycznia rywalizuje w zawodach jako pływaczka licencjonowana.

Przypomnijmy, że w pływaniu licencje zawodnicze otrzymują pływacy od 10 roku życia. Sukces jest pierwszy, ale z pewnością nie ostatni. Gratulujemy serdecznie Michalinie oraz jej rodzicom, którzy zawsze kibicują i dopingują córkę.

informacja i zdjęcie: MAL WOPR