Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Piłkarki z „czwórki” awansowały do Finału Wojewódzkiego "Licealiady" 2024"

2024-04-29 11:51:35 (ost. akt: 2024-04-29 11:55:41)

Drużyna dziewcząt Zespołu Szkól Technicznych w Malborku wygrała trzy mecze z zespołami powiatów: sztumskiego, nowodworskiego oraz kwidzyńskiego i awansowała do Finału Wojewódzkiego "Licealiady" 2024".

Dziewczyny w czasie turnieju pokazały dobre przygotowanie techniczne i wiele ciekawych akcji piłkarskich licznie zebranym kibicom. Powyższe mecze z uwagą obserwował trener drużyny Ekstraligi kobiet Pogoń Tczew Mateusz Sroka, który w przeszłości pracował w malborskiej szkole.

Skład drużyny: Dzieciuch Michalina (najlepsza zawodniczka turnieju), Murawska Dominika, Justa Paulina, Gil Zuzanna, Barecka Oliwia, Strycharz Nikola, Gejda Ada, Mackiewicz Ada, Wodzińska Julia, Jędrzejewska Nadia.

Drużyna chłopców po dwu wysoko wygranych meczach przegrała w decydującym meczu z reprezentantem powiatu kwidzyńskiego 2:3 i w konsekwencji zdobyła II miejsce w tych rozgrywkach.

- Gratuluję naszym dziewczynom kolejnego sukcesu i wierzę że w finale wojewódzkim powalczą o wysokie miejsce i medale. Natomiast chłopcy, pomimo dużego potencjału piłkarskiego, nie wykorzystali dużej szansy awansu i po prostych błędach w obronie przegrali decydujący mecz, ale taka jest piłka. Życzę drużynie z Kwidzynia dobrych wyników w finale wojewódzkim – powiedział koordynator klas sportowych, trener Henryk Pawłowski.

informacja i zdjęcia: Henryk Pawłowski